Tekvicový prívarok so zemiakovo - hubovými plackami fotorecept

zirafninka1 - fotkazirafninka1, 2. novembra 2012

Suroviny

Zemiakovo - hubové placky:
5 ks
15 ks
2 ks
2 - 3 PL
Tekvicový prívarok:
1 ks
1 ks
3 strúčiky




Postup

  1. 1

    Zemiaky (480g) očistíme, nakrájame na kocky a v osolenej vode uvaríme domäkka. Po uvarení zľahka roztlačíme.

    Tekvicový prívarok so zemiakovo - hubovými plackami (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Jarnú cibuľku speníme na 2 PL oleja,

    Tekvicový prívarok so zemiakovo - hubovými plackami (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    pridáme nadrobno nakrájané šampiňóny (230g) a spolu opekáme cca 5 minút. Ochutíme soľou, čiernym korením a mletou rascou.

    Tekvicový prívarok so zemiakovo - hubovými plackami (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pridáme zemiaky a krátko spolu prehrejeme. Odstavíme.

    Tekvicový prívarok so zemiakovo - hubovými plackami (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pridáme cícerovú múku,

    Tekvicový prívarok so zemiakovo - hubovými plackami (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    petržlenovú vňať a premiešame. Z hmoty tvarujeme placky. Obalíme strúhanke, rozložíme ich na plech vystlaný papierom na pečenie, pokvapkáme zvyšným olejom a upečieme v rozpálenej rúre do zlatohneda. Ja som použila funkciu gril. Placky som počas pečenia raz otočila.

    Tekvicový prívarok so zemiakovo - hubovými plackami (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Na tekvicový prívarok si očistíme cesnak a nakrájame cibuľu. Tekvicu ošúpeme a nastrúhame.

    Tekvicový prívarok so zemiakovo - hubovými plackami (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Na oleji speníme cibuľu. Pridáme strúčik roztlačeného cesnaku a krátko opražíme.

    Tekvicový prívarok so zemiakovo - hubovými plackami (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Pridáme strúhanú tekvicu, trochu vody a hrniec prikryjeme. Dusíme, kým sa tekvica nerozvarí. Ochutíme soľou, muškátovým orieškom a čiernym korením.Niekoľko minút varíme odkryté, aby sa prebytočná tekutina odparila. Na záver pridáme zvyšný cesnak a citrónovú šťavu.

    Tekvicový prívarok so zemiakovo - hubovými plackami (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

afataga
tie placky sa mi pacia, ak este budu nejake huby, urobim, tiez fasirky a pod. jedla peciem v rure, ale tekvicu ja nemam rada v ziadnej forme :-)
zirafninka1
dik.ani neviem ci su to placky. len som nevedela ako ich nazvat. su to take nejake zemiakove krokety.. aby neboli k privarku stale len varene zemiaky.
používateľ nemá avatar
plk
plk
Fiha, dalsi pekny recept s tekvicou za poslednych par dni. A teraz, babo rad :-). Ktory mam spravit ako prvy? Tie placky k tomu ma ale neuveritelne lakaju (od slova pritahuju a nie od slova strasia :-) ).
danda3
Placky vyzerajú veľmi dobre, mám rada takéto netradičné jedlá, určite vyskúšam, ďakuejm za recept.♥
dorisa
krasny recept, moje tekvice cakaju , nie a nie sa do nich pustit
ariela6
no tiež som rada dalši recept aj moja tekvica čaka na balkone kedy ju zjem tak snat niekedy na buduci tyzden dik za recept ukladam
ariela6
a ešte je to velmi pekne nafotene jesenna idilka na jedlo




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia