Zapečené zemiaky

jokin - fotkajokin, 30. októbra 2012
Zapečené zemiaky
Foto: jokin

Isto veľa ľudí na Slovensku pozná (Francúzke zemiaky),ale samotný Francúzi nie. Aj v našej rodine sa toto jedlo teší veľkej obľube. Akosi nás prestalo Zobraziť celý popisIsto veľa ľudí na Slovensku pozná (Francúzke zemiaky),ale samotný Francúzi nie. Aj v našej rodine sa toto jedlo teší veľkej obľube. Akosi nás prestalo baviť ukladať vrstvu za vrstvou, Tak sme postupne prešli na takúto úpravu. Každý chcel mať čo najväčší kúsok pekne zapečený tak sme nakoniec začali zemiaky robiť v tenkej vrstve a teraz je z toho vlastne trochu vyššia pekne prepečená placka na plechu. Z jedného plechu sú tak štyri porcie.

Suroviny

1 kg
100 g
100 g
2 ks uvarené na tvrdo
2 ks
250 g
100 g
1,5 KL
1,5 KL
0,5 KL
1,5 KL
2 PL na vymastenie plechu




Postup

  1. 1

    Očistené zemiaky si pokrájame na malé hranolky. Ja používam V krájač.

    Zapečené zemiaky  - obrázok 1
  2. 2

    K takto pokrájaným zemiakom, pridám na malé hranolky pokrájanú klobásu , salámu a vajcia. Pridám aj všetky pochutiny.

    Zapečené zemiaky  - obrázok 2
  3. 3

    Všetko dôkladne premiešame.

    Zapečené zemiaky  - obrázok 3
  4. 4

    Poctivo vymastíme plech, aby zemiačky boli chrumavé.

    Zapečené zemiaky  - obrázok 4
  5. 5

    Na takto vymastený plech vysypeme zarobené zemiaky. Pekne ich rozprestrieme a šup s nimi do rozohriatej trúby.

    Zapečené zemiaky  - obrázok 5
  6. 6

    Pečieme ich tak dlho aby vyhovovali naším predstavám. U nás je to takto. Máme radi viac zapečené.

    Zapečené zemiaky  - obrázok 6
  7. 7

    A už môžeme maškrtiť. Ja aspoň hovorím že to nieje jedlo ale maškrtka. Dobrú chuť. Výborné sú aj z kyslím mliekom.

    Zapečené zemiaky  - obrázok 7

Diskusia k receptu

používateľ nemá avatar
hag
hag
Toto je super nápad! :) Toto bude zajtra na večeru. Len budem musieť aspoň dva plechy...
wevewe
Zaujimavy variant :-) inspirativne, veru hej
rea1
:-))) pekne. urcite najblizsie francuzaky spravim v takejto forme.
salinka
Veľmi dobrý nápad. Tieto "Jokinove zemiaky" určite vyskúšame.
evanaaa
No krása, hneď som na ne chuť dostala, musím si hneď uložiť, nech sa mi to nestratí. Prípadne ešte zalejem aj smotanou. No vida, aj muži dokážu myslieť, hihi-:)))))
jokin
Ďakujem za Vaše chváli . Evanaaa vďaka za poklonu máš pravdu stým myslením to ešte nieje tak najhoršie, horšie je to zo sklerózou ale čo aspoň mám nejaký pohyb.:-)
evanaaa
@jokin , ešteže si mi nevynadal, ale ty vieš, ako som to myslela. A tú sklenenú Rózu ani nehovorím......ja sa len otočím a už neviem, čo som chcela.
jokin
Ja radšej ani nehovorím... keby som mal začať hovoriť svoje zážitky a trapasi čo som sňou zažil tak by to bol román na pokračovanie. Ale čo tam potom, jesť nám chutí, slniečko svieti a aspoň sa máme na čom zasmiať:-)
salinka
@jokin , výborné, výýýborné. Práve sme dovečerali a zjedla som viac ako bolo nutné. Všetkým chutilo, naozaj excelentné povýšenie francuzákov. Jokinove chrumkavé zemiaky uložené, ďakujem:-)
jokin
salinka som rád, že Ti chutili:-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia