Strihaný kysnutý závin

gabculka - fotkagabculka, 13. októbra 2012
Strihaný kysnutý závin
Foto: gabculka

Keďže pečiem každú sobotu a niekedy aj cez týždeň, stále hľadám niečo, čo by koláčiky urobilo zaujímavejšími. A toto je jeden taký recept. Cesto Zobraziť celý popisKeďže pečiem každú sobotu a niekedy aj cez týždeň, stále hľadám niečo, čo by koláčiky urobilo zaujímavejšími. A toto je jeden taký recept. Cesto som tu už uvádzala pri buchtách, no aby ste ho nemuseli hľadať, napísala som ho opäť.

Suroviny

900 g
1 kocka
80 g
štipka
2 ks
1 dcl
5,5 dcl
Plnky:




Postup

  1. 1

    Všetky prísady na cesto som dala do pekárničky (najskôr tekuté prísady a potom sypké) a počkala som si kým si to za mňa "odmaká".

    Strihaný kysnutý závin - obrázok 1
  2. 2

    Cesto si rozdelíme na 4 bochníčky

    Strihaný kysnutý závin - obrázok 2
  3. 3

    Bochníček rozvaľkáme na placku, ktorú potrieme nutelou, alebo na ňu dáme plnku podľa toho čo máme radi.

    Strihaný kysnutý závin - obrázok 3
  4. 4

    Tu som dala pomleté orechy, na ktoré som dala 1 vanilkový cukor a pokvapkala rozpusteným maslom.

    Strihaný kysnutý závin - obrázok 4
  5. 5

    Pokiaľ máme citŕon, tak môžeme pre lepšiu chuť dať aj citrónovú kôru.

    Strihaný kysnutý závin - obrázok 5
  6. 6

    Roládu stočíme a preložíme na plech.

    Strihaný kysnutý závin - obrázok 6
  7. 7

    A tu prichádza moment, kedy ideme roládu "strihať". Zoberieme si čisté nožnice a roládu nastrihujeme na cca 1 cm široké roládky. Roládu nestriháme úplne, na spodnej časti ju máme stále neprestrihnutú. Nastrihnuté časti preklopíme zakaždým do druhej strany, aby sme mali roládky pekne cik cak poukladané.

    Strihaný kysnutý závin - obrázok 7
  8. 8

    Hotové záviny necháme na pleche podkysnúť.

    Strihaný kysnutý závin - obrázok 8
  9. 9

    Podkysnuté koláčiky potrieme vajíčkom.

    Strihaný kysnutý závin - obrázok 9
  10. 10

    A takto vyzerajú upečené.

    Strihaný kysnutý závin - obrázok 10

Diskusia k receptu

micho
super nápad ako netradične urobiť závin
salinka
Jeeej, to je perfektne:-) Dalsia inspiracia ako vyslachtit kysnutu roladu:-))
zdenka1009
máš veľmi krásne, orginálne recepty, určite niektorý z nich vyskúšam,všetky mám KK.-)
paeva
gratulujem, máš ich parádne, vyskúšam
lusinkab
neskutocne krasne a orginalny napad :-) ukladam do kk,kedze aj u nas sa dost casto pecie :-)
sovka62
A načo ja prácne narezávam okraje cesta na závin na pásiky a potom prácne zapletám? Veď toto je šup-šup a vyzerá to náramne dobre. Tak nabudúce podľa teba, ďakujem.
gabculka
Ďakujem vám všetkým :). @Sovka62 ten narezávaný závin bola ďalšia vec, ktorú som mala v pláne sem pridať :).
valeri
Ďalší koláč v prevedení "de luxe". Krásne urobený, ukladám
sherin
kraaaaaaasne, pekne nafotene, mnaaam, do KK , sikulka :)
2254_1348559633 - profilový obrázok
goe
goe
Super. Určite skúsim.
jerica
Paráda,inšpirácii nikdy nie je koniec, a tvoja je tiež, čo osloví , super:-)
sonulienka
Naozaj krásne a to strihanie odpurúčam aj ja robím tiež čo som sem pridala makový kvet tiež podobne strihám ale ukladám do kvietka. Je to šikovne a aj dobre to vypadá.
drobeceva
jéééj, zaujímavé...kysnuté pečiem často, ale to strihanie? Super, vyskúšam
enge149
super nápad,vyskúšam...už aj cesto budeme strihať...sranda..musím vydezinfikovať nožnice,stále sa učíme nové a nové vecičky..ďakujem za zmenu a nový koláčik...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia