Zdravá plnka

ivkaa - fotkaivkaa, 8. októbra 2012
Zdravá plnka
Foto: ivkaa

Dnes som sa rozhodla vyskúšať zdravšiu verziu plnky z celozrnného chlebíka, keďže som v 3.fáze Dukanovej diéty :) Je chutná a celkom diétna :) Zobraziť celý popisDnes som sa rozhodla vyskúšať zdravšiu verziu plnky z celozrnného chlebíka, keďže som v 3.fáze Dukanovej diéty :) Je chutná a celkom diétna :) Možno sa inšpirujete :)

2-3
porcie
15 minút
príprava
35 minút
na 180 °C

Suroviny

150 g
3 ks
150 ml
100 g
1 ks
60 g
10 g
1 PL
2 ČL
1 KL




Postup

  1. 1

    Chlieb si nakrájame na kocky.

    Zdravá plnka - obrázok 1
  2. 2

    Cibuľu a párky nakrájané nadrobno si opečieme na masle. Zmes, mlieko, žĺtka, nastrúhaný syr, petržlenovú vňať, korenie, solčanku, soľ a prášok do pečiva pridáme k chlebu.

    Zdravá plnka - obrázok 2
  3. 3

    Pridáme vyšlahané bielka a pečieme asi 35 min. na 180 stupňoch - ja som piekla v muffinovej forme, ale možno aj na plechu.

    Zdravá plnka - obrázok 3

Diskusia k receptu

ajuschka
fiha to vyzera zaujimavo, to by slo aj ako slana maskrta k televizoru, no nie? :) musim skusiiit a dik za tip, poloviciak bude rad
mates
veľmi chutne to vyzerá, len tak ďalej..
zdenkas
No môže to byť naozaj fajné. Je to taká rýchlovečka,tak určo vyskúšam.
modrykamen
Ja som plnkový. Plnku varím, parím a pečiem. Párky nahradím podusenými hubami.
mataliptak
tiež máme plnky radi ale toto ma nikdy nenapadlo takto v plechu na muffiny ... ja tiež tie párky nahradím asi podusenou kuracou pečienkou .... dakujem za inšpiráciu ...
violetacamorova
Ja som už robila plnku z celozrnného chleba, lebo som po ruke nemala iný a dopadlo to dobre. Recept si pridávam do rubriky dukanova diéta, lebo sa na ňu pomaly chystám a dúfam, že to dopadne o.k. Poteší ma každý nový recept pre túto diétu.
medulienka122
dobre si to vymyslela piecť v mufinovej forme - a k tej diéte: káždá diéta má zmysel len v tom prípade, ak ju chceme robiť "celý život", v momente, keď sa vrátime k minulému jedálničku, začne priberanie, niekto hneď, iný postupne:-(
ivkaa
Medulienka122,
ďakujem za názor, zatiaľ som pevne rozhodnutá nevrátiť sa k predošlému jedálničku, čo sa jedálničkom ani nazvať nedalo :(
V 3.fáze si váhu už len udržiavam, už nechudnem a zatiaľ sa mi to úspešne darí :)
bambulka51
páči sa mi to ale tiež dám keď budem robiť/ čo sa aj chystám lebo si dala príma receptík/ radšj obmenu párkov-nejaké hríby .U nás nenajdeš dobré párky
mia2404
tak vo forme na mufiny to vyzerá fakt super .-), si šikulka
ivkaa
Bambulka51,
ja viem, že tie párky nie sú práve najlepšie, ale sú chutné, tak občas podľa mňa určite nezaškodia :) Použila som párky bez múky, škrobov, cukru s 86% bravčového stehna... Najprv som síce chcela dať šunku s 96% mäsa, možno to nabudúce vyskúšam tak :)

Ale určite aj s podusenými hríbmi to bude vynikajúce :)
stacy77777
ivkaa- páči sa mi tvoj recept,ukladám si.Tiež si často pekávam cereálne pečivo a iné... Z príspevku pána Rajnicu si hlavu nerob, to je tu taký náš maskot,ktorý má na všetko "múdro", ale sám ešte nič neukázal. Podľa jeho komentárov musí byť zdravý ako repa,tak nech mu to vydrží....Vitaj medzi nami,cíť sa tu dobre, teším sa na ďalšie tvoje recepty
ivkaa
Super, tak sa teším že chutia :)))
mia2404
nedalo mi to a vyskúšala , musím povedať že je to fakt dobrota , ale troška som to vylepšila , takže od diéty to je daleko už teraz ( pridala som nakrájanú slaninku :-)))) )
vevuska53
ak niekde dáme párky tak už to nie je zdravá strava,ale dá sa stráviť
dadajka
pridala som čerstvu kápiu (červenú papriku) a dodalo to parádnu chuť, párky sú tam dosť výrazne ale možno to bolo tým že som použila tie s veľkým % mäsa (86%)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia