Jednoduchý mletý rezeň

dvorka - fotkadvorka, 28. septembra 2012
Jednoduchý mletý rezeň
Foto: dvorka

Dostala som 100 receptov s mletým mäsom a tak som vyskúšala prvý. Je jednoduchý rýchly a výsledok stojí za to.

4
porcie
10 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

1 kg
1 ks
5 lyžíc
1,5 dl
podľa chuti
podľa chuti
alebo cibuľa
1 lyžica kto chce
  na obalenie




Postup

  1. 1

    Umyté a osušené mäso som si nakrájala a zomlela do misy. V strede som urobila jamku a do nej vliala mlieko s rozhabarkovaným vajíčkom, soľou a korením.

    Jednoduchý mletý rezeň - obrázok 1
  2. 2

    Nasypala som strúhanku a rukami cesto premiešala.

    Jednoduchý mletý rezeň - obrázok 2
  3. 3

    Kto chce, môže pridať cesnak rozotretý alebo nadrobno nakrájanú cibuľku. Ja som dala cesnak a ešte za lyžicu horčice, tú vždy dávam do mletého mäsa.

    Jednoduchý mletý rezeň - obrázok 3
  4. 4

    Z masy mäsa som urobila guľku, obalila v múke a urobila som placku. Tú som dala na plech. Tentokrát som piekla v mikrovlnnej rúre na GRISP-e 8 minút, rezne som otočila a piekla ďalších 8 minút. V pôvodnom recepte sa pečie v rúre pri 180°C 13 minút, mäso sa otočí a pečie sa ešte raz 13 minút.

    Jednoduchý mletý rezeň - obrázok 4
  5. 5

    Plech sa trocha potrie olejom alebo masťou, ja som plech nepotierala, mala som mäso také prírodne upečené. K čomu ho jesť je už na kuchárovi a jedákovi.

    Jednoduchý mletý rezeň - obrázok 5
  6. 6

    Pretože mi ostalo masa mäsa, tak som urobila ešte aj v rúre a do posledných štyroch rezňov som zamiešala špenátové listy trošku sparené.

    Jednoduchý mletý rezeň - obrázok 6

Diskusia k receptu

ula2
Šikovný a rýchly ...ukladám a vyskúšam .
helca103
poznám, aj ja ich robím chutné a rýchle. @dvorka predstav si,že aj ja ich mám rada s paradajkovou omáčkou?
jerica
to môžem,hlavne hneď, ešte horúce len tak s chlebom , rajčinou a paprikou.
motamita3
aj ja robím podobne ale mäsko zalejem mliekom,nehám cez noc postáť,mlieko zlejem a do mäska nastrúham trochu syru.Ostatok podľa vašho.Mńam
anykama
toto mäsko máme velmi radi ,pretože sa dá prichutiť rôznymi spôsobmi .
salinka
Tak prvý receptík je perfektný, robievame tieto rezne. Teraz čítaj ďalej, teším sa:-)
heliana
vyzerá to veľmi chutne, aj tie knedlíky k tomu... mletý rezeň tiež robievam, ale dávam len strúhaný syr, vajíčko, korenie a obaľujem v trojobale. K tomu zemiaky a šalát. Ukladám si aj tento, aspoň bude zmena :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia