Jablkové nepečené rezy na oblátke fotorecept

ancicka - fotkaancicka, 27. septembra 2012
Jablkové nepečené rezy na oblátke (fotorecept)
Foto: ancicka

V tomto ešte teplom čase je to fajnový osviežujúci zákusok.

30 minút
príprava

Suroviny

1 kg ošúpané bez jadier
1 veľký balík
1/2 ks
5 PL
1 ks
2 ks
1 ks
5 PL
7 dl
2 ks




Postup

  1. 1

    Jablká si očistíme a pokrájame na malé kocočky.Vo väčšej miske si rozpustíme maslo,/čajové/.

    Jablkové nepečené rezy na oblátke (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Ked sa maslo rozpustí,vsypeme jablká,pridáme vanilkový, kr.cukor škoricu a pár roztlcených hrebíčkov.Podľa jablk môžte pridať troška vody a necháme jablká zakryté dusiť.Ked sú jablká sypkejšie je dobré ich krájať na kocky,ale ak nie,tak ich postrúhame.Jablká dusíme do mäkká.Ked sú udusené,tak do horúcich vsypeme celý balíček piškot a premiešame.Necháme pár minút zakryté, aby sa šťava s jablk vpila do piškot.

    Jablkové nepečené rezy na oblátke (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Plech vystelieme tortovou oplátkou a na ňu vysypeme jablká a urovnáme na celú oplátku.

    Jablkové nepečené rezy na oblátke (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    S vody,pudingu Frutina,vanilkového cukru a kr.cukru uvaríme puding.Puding vylejeme na jablká a necháme na chladnom mieste stuhnúť

    Jablkové nepečené rezy na oblátke (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Ozdobíme čokoládovou polevou.Po krájame na rezy.

    Jablkové nepečené rezy na oblátke (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Dobrú chuť.

    Jablkové nepečené rezy na oblátke (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

radulienka
Super recept, pekne sa dajú jabĺčka zo záhrady spracovať a určite je to chutné, vďaka za recept...
martamm
Ancicka, paci sa mi Tvoj recept, lahodny, sviezi, pekny mramorovany vzhlad, len mam otazku, ci ta oplatka prilis nezmakne...
marianne
@ancicka ma asi tiez dost jablk,pridava same vyborne jablkove dobroty a vdaka aj za tuto,lebo mam jablk tiez vyse hlavy,tak recepty urcite vyuzijem a tento kolac vyzera vyborne
stacy77777
no Ancicka, aj tento je krásny....jabĺčkové koláčiky máš VŠETKY krásne



tilau
veľmi sa mi páči recept...osviežujúci koláčik :D
ancicka
@martamm ,tá oplátka zmäkne,ale pri vyberaný kláčika sa netrhá a ostane pekný,len ju treba poriadne prerezať,ked sa koláč krája.
Dík za komentíky.
rajnica
Famózne, výborné, veľmi sa mi páči, ... aj keď to obsahuje 10 lyžíc cukru a 2 vanilínové? Varešky, varešky!
valeri
Určite sú veľmi dobré a s cukrom každý podľa svojej chuti a podľa kyslosti jabĺčok
anykama
Velmi chutný a pekný a cukor dávame podla kyslosti jablčok.Super koláčik.
martinka78
@ancicka Mňam, hneď by som sa k vám pozvala...
Vidno, že máte bohatú úrod jabĺk, toľko jablkových receptov od vás, už by ste mohli aj vydať jablkovú kuchárku, obdivujem vás, že máte fantáziu vymýšľať stále niečo nové jablkové.
sherin
@ancicka , chvalim ta :), tieto tvoje rezy som dnes robila, su vyborne, lahucke a rychle. V obchode nemali puging fruftina, tak som kupila karamelovy a poliala cokoladovy dipom, mnam :)
ancicka
@rajnica ,samozrejme,že podľa kyslostí jablk.
@martinka78 ,dakujem za pochvalu,no u nás sú dvere otvorené.
jablk sa urodilo neurekom t.r.Rozdávam,zaváram a ja nechcem piecť stále to isté ,tak trocha vymýšľam a hľadám aj v starých kuchárskych knihách.tento zrovna nieje z ních,ale už mám v hlave asi dva ktoré chcem urobiť.
@sherin ,som rada,že chutí .Dakujem.
salinka
Robievam podobný, len bez oblátky. Je osviežujúci.
cupcake
Vyzera vyborne, ale, co to je za puding fruttina? Este som taky tuna nvidela. Aku ma chut?




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia