Mufiny a la Sacher

danda3 - fotkadanda3, 23. septembra 2012
Mufiny a la Sacher
Foto: danda3

Tento recept som našla v časopise Pošli recept ako Sacherovu tortu z jabĺk. Vyskúšala som dať cesto do muffinkových košíčkov a s výsledkom som Zobraziť celý popisTento recept som našla v časopise Pošli recept ako Sacherovu tortu z jabĺk. Vyskúšala som dať cesto do muffinkových košíčkov a s výsledkom som viac ako spokojná. Síce som pravú sacherku ešte nejedla, tento recept predčil moje očakávanie, sú to najčastejšie pečené mufiny u nás.

60 minút
príprava
20 minút
na 160 °C

Suroviny

250 g
200 g
100 g
300 g
40 g
3 ks
1 ks




Postup

  1. 1

    V miske si vyšľaháme celé vajcia s cukrom (môže byť aj trstinový) do peny, potom pridáme rozpustené maslo a

    Mufiny a la Sacher - obrázok 1
  2. 2

    múku (môže byť celozrnná, špaldová) + kakao + PDP + najemno nastrúhané jablká.

    Mufiny a la Sacher - obrázok 2
  3. 3

    Hotové cesto, má byť husté.

    Mufiny a la Sacher - obrázok 3
  4. 4

    Robievam mufinky v klasickej forme s 12-imi mufinkami, ale kúpila som si aj novú formu na 24 mufiniek, tak som musela vyskúšať. Na dno košíčkov dáme za lyžicu cesta, s prstami urobíme jamku,

    Mufiny a la Sacher - obrázok 4
  5. 5

    dáme kúsok džemu, najlepší je slivkový,

    Mufiny a la Sacher - obrázok 5
  6. 6

    a zakryjeme cestom. pečiem na 160 stupňoch cca 20 minút, treba vyskúšať špajdlou.

    Mufiny a la Sacher - obrázok 6
  7. 7

    Ešte horúce potrieme dobrým lekvárom a necháme vychladnúť.

    Mufiny a la Sacher - obrázok 7
  8. 8

    polejeme čokoládovou polevou, hnedou alebo bielou, to už je na vás.

    Mufiny a la Sacher - obrázok 8
  9. 9

    Hotovo, môžeme degustovať.

    Mufiny a la Sacher - obrázok 9
  10. 10

    Mufinky na vianočný večierok.

    Mufiny a la Sacher - obrázok 10
  11. 11

    Torta sacherka z jabĺk.

    Mufiny a la Sacher - obrázok 11

Diskusia k receptu

alena45
už som kúpila papierové košíčky, formu ešte nie ani neviem, či je to také nutné, lebo mufiny som ešte nikdy nerobila. Zatiaľ ukladám, možno cez zimné večery príde vhod.
stacy77777
Darinka,určite vyskúšam, recept sa mi páči, mafinky pečiem veľmi rada.
sneica
so zvedava na vysledok ked vyskusam...tvoje su krasne...:)
jatea
Darinka, vyzerajú veľmi dobre. Pri najbližšom pečení vyskúšam.
marianna76
Aj ja ukladám , určite skoro spravím, síce plech nemám, ale dávame do papierových košíkov a potom do tých košíčkových formičiek.... lebo som videla len malé plechy, ten tvoj je parádny, určite sa po ňom poobzerám. ďakujem
zlatulik3
Aj ja ukladam,vyzera to vyborne, a ja plech mam lebo mafinky robievam velmi často..:-) dakujem za recept
valeri
Neviem, či ich nezačnem hneď aj robiť :-)). Páči sa mi tento receptík
betka11
Darinka až sa mi zbiehajú slinky mňam,super postup,ako u teba som si už mohla zvyknúť
marianne
su nielen krasne,ale aj urcite vyborne,ta cokoladova poleva sa mi paci na nich,ukladam si
danda3
♥Ďakujem vám veľmi pekne za pekné komentáre, budem rada, ak ich vyskúšate a dáte mi vedieť, ako sa vám podarili.♥
nikola166
včera som piekla tieto muffinky, sú užasnee :) aj na druhý deň sú úplne mäkučké, vláčne... odteraz patria medzi moje obľúbené... ďakujem za super recept :)
tiginko
potrebovala som narýchlo upiecť tortu zo surovín, ktoré mám doma a našla som medzi uloženými muffinovými receptami tento. A tak vznikla super takmer Sacher tortička s domácim malinovým džemom. So šľahačkovým doplnkom zožala veľký úspech a určite bude zopakovaný. Ďakujem za fajn recept @Danda3
1x danda3
danda3
@nikola166 Som rada, že si vyskúšala a že mali úspech.♥ @tiginko Ďakujem aj ja, som rada, sa vydarila a hlavne, že chutila.♥
afataga
mnam tie vyzeraju fantasticky, aj ked sacherku asi nevideli :-) vyskusam
havino
a ja ich nemám uloženéééé, ukladám, upečiem, veľmi dobre vyzerajú
havino
a ja ich nemám uloženéééé, ukladám, upečiem, veľmi dobre vyzerajú
ubka
@danda3 chcem sa spýtať, možno v košíčkoch piecť mafinky iba uložených na plechu, ale je nutná forma a v nej uložiť košíčky-ďakujem .
danda3
Ahoj @ubka , môžeš piecť aj bez muffinkového plechu, ale daj po dva košíčky, teda ja som to tak neskúšlala, len som niekde čítala, môžu sa Ti rozliať, tá forma im vlastne drží tvar. ♥
surincicka
@ubka piekla som muffiny veľa krát v košíčkoch - keď dáš po dva pekne držia tvar.
@danda3 vyzerajú super - sacherku mám rada právu aj nepravú toto určite vyskúšam.
sisuk
vyskúšané, zjedené.... :-) Cesto sa mi zdalo veľmi husté, ale po upečení bolo nadýchané, šťavnaté... Všetkým chutilo. Ďakujem za výborný recept
1x danda3
danda3
@sisuk Som rada, že chutilo, keď som ich robila prvýkrát, tiež som netušila, čo z toho vzíde, cesto je husté, ale výsledok prekvapil. Ďakujem.♥
drajan
Sú výborné, už som ich robila niekoľkokrát... Múky dávam takto: 1/3 polohrubá a 2/3 hladká
1x danda3
anna087
Pre náročnejších pridávam: už som jedla aj lepšie.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia