Koláč

simava123 - fotkasimava123, 21. septembra 2012
Koláč
Foto: simava123

Výborný a jednoduchý koláč z tvarohu a kakaového cesta.

18
porcií
30 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

1 šálka
1 balíček
100 ml
2 PL
1 šálka
2 šálky
1 ks
Tvarohové cesto:
250 g
1 balíček
1 balíček
1 šálka
1 šálka
1 ks




Postup

  1. 1

    Pripravíme si prvé cesto: vajíčko vyšlaháme s cukrom do peny.

    Koláč  - obrázok 1
  2. 2

    A potom postupne pridávame olej, mlieko, kakao, múku, prášok do pečiva.

    Koláč  - obrázok 2
  3. 3

    Všetko premiešame.

    Koláč  - obrázok 3
  4. 4

    Pripravíme si druhé cesto - tvarohové: znova vyšlaháme vajíčko s cukrom.

    Koláč  - obrázok 4
  5. 5

    Pridáme vanilkový cukor, pudinkový prášok, tvaroh a mlieko. Cesto bude riedke, ale také má byť :)

    Koláč  - obrázok 5
  6. 6

    Na vymastený a vysypaný plech nalejeme polovicu prvého (tmavého) cesta.

    Koláč  - obrázok 6
  7. 7

    Naň nalejeme tvarohové riedke cesto a nakoniec zbytok tmavého cesta.

    Koláč  - obrázok 7
  8. 8

    Pečieme na 180 stupňov asi 45 min. Pred krájaním necháme riadne vychladnúť.

Diskusia k receptu

ubka
nie je v rozpise jasné čo ide do druhého cesta, mohla by si to oddeliť :-))
3sandra3
fantastický koláč... tiež by som si dala
@ubka druhé cesto , podľa mňa , začína od tvarohu
wevewe
vyzera to super...teda ta fotka, ale musim priznat, ze tomu receptu trochu nerozumiem :-( tie suroviny su trochu neprehladne napisane. kolko vajec ide do prveho a do druheho cesta? v rozpise surovin je dvakrat po jednom vajci a v recepte sa pise: vajicka vyslahame...
tiginko
nikto tomu nerozumie, ale vyzerá to super :-) .... typické pre túto komunitu :-)
danka006
Pre tých, čo nepochopili: každé cesto končí vajcom, t.j. druhé začína tvarohom :-)
marienka44
@Danka006 , a preco sa v texte pise vajicka /mn. c./ a v rozpise je len po 1 vajicku? To by si tiez mala vysvetlit. :-)
babicka
Už je receptík uložený v KK.Páči sa mi a díky!
cabatko
ja mam otazocku aky velky ma byt plech lebo mne to akosi nevyslo na dve rovnake polovice na bielom riedkom ceste je len par smuh z tmaveho :-( ale inac som zvedava ako to dopadne
elka56
piekla som ho dnes,dala som po 2 vajíčka a do tvarohového som vysypala 2 ks pudingy,aj tak sa mi zdalo velmi riedké,to tmavé som navrch porozlievala tak cikcakovito a po upečení som poliala citronovou polevou-celkom dobrý koláčik:)
sneica
dalsia sikovnica....:) velmy pekny kolacik...nepochybujem ze chutny...kk
evanaaa
Na 13 ročnú "ženu" je to celkom dobré, iste je to jej prvý pokus pridať sem ten recept, tak majte aj trochu pochopenia, je celkom fajn , treba mu síce porozumieť, možno aj mierne upraviť, veď máte fantáziu, ale iste sa podarí, ako tu už skúšali.
jankakucavikova
Koláčik som skúšala a musím dodať že s koláčikom som totálne nespokojná. Druhe cesto bolo ako voda, keď som to vyliala na plech tak sa to úplne roztieklo. V čom je problém!?
sandradee
Keď tam dám kakaový puding? 🤷‍♀️ Iný doma nemám a ako na čerta, obkavila som tento recept keď sú sviatky a všetko zavreté a môj tvaroh mi už klope na chladničku 😀😀
martamm
Skvely, jednoduchy, bez kvanta tukov, dakujem... 🥰🤣🤣