Tvarůžkový tataráčik

remcula - fotkaremcula, 20. septembra 2012
Tvarůžkový tataráčik
Foto: remcula

Máte stejně jako já rádi tvarůžky? Pořádně odleželé, voňavé jsou pro milovníky tohoto sýra neodolatelné. Vyzkoušejte si udělat tatarák. Ujišťuji vás, že vám bude Zobraziť celý popisMáte stejně jako já rádi tvarůžky? Pořádně odleželé, voňavé jsou pro milovníky tohoto sýra neodolatelné. Vyzkoušejte si udělat tatarák. Ujišťuji vás, že vám bude chutnat!!.....@Remcula

10 min minút
príprava

Suroviny

200 g
1  kus
cca 100 g
1  lžička
1  stroužek
1  lžička
1  lžička-nemusí být
2  kusy




Postup

  1. 1

    Máslo utřeme s nastrouhanými tvarůžky do pěny. Přidáme nadrobno nakrájenou cibuli, papriku, hořčici, čili, natřený česnek a žloutky. Vše promícháme a podáváme na opečeném, očesnekovaném chlebu s dobře vychlazeným pivem.

Diskusia k receptu

njdevil
@Remcula , takze Ty neprestanes provokovat, co? :-) Za " tvaruzky" by som si dala koleno vrtat!!!!
thedrunkchef
keďže som milovníkom klasického tataráku a tvarůžkami tiež nepohrdnem, tak určite vyskúšam...
sylvinka
skutočne ťažká provokácia :-), musím počkať, až budem mať voľno a pošmáknem si ha!!
remcula
@njdevil , @sylvinka , chááááááá!!!! Já a tvarůžky, to je moje!! Pořád vymýšlím, co by ještě šlo. Samozřejmě to není tatarák z masa, ale bylo to tááák dobré!!! Kdysi, už je to dávno jsem dělala tatarák z tvrdého sýra. Dala jsem všechno, co má být v klasickém tataráku, jen místo masa tvrdý, strouhaný sýr. Bylo to skvělé!!
cistinka
Tvarůžky mám, aj trojdňový chlieb...bude voňavá večera :-)
jezibabka
ešte nikdy som ich nejedla,ale toto je silná inšpirácia,prečo to skúsiť!...ďakujem:-)
pavas
No prááááááááááááááávdaže remculka, ja to doma spravím a je zo mňa bezdomovec. Receptík nemá chybu.
dajanca
patrím k milovníkom tataráku... aj dnes sme si s manželom namiešali... :-) a verte -neverte, ale "tvarúžky" som ešte neochutnala, asi by som to mala napraviť... čo povieš @remcula... :-))
marianne69
hmmm,milujem tvarozky.Urcite vyskusam.Raz ma spoluziak n....l,tak som mu namazala tvarozkami lavicu,si mala vidiet,ako mu krutilo nosom..doteraz mi to vykrikuje..
sonulienka
Janka práve v utorok som dojedla syrečky zbožňujem ich už som ich naučila jesť aj manžela ale nevadí ihneď si ich kúpim a tú fajnotku určite vyskúšam nemá to chybu. Ďakujem za výborný receptík to by ma nenapadlo si poklad.
martamm
Tvarôžky soém si obľúbila, hodí sa mi tento recept....uložený
ejta
Tak toto je úplná špica ! Milujem syrečky, najlepšie také, čo už samé odchádzajú zo stola :-)
remcula
@marianne69 dobrý nápad!! taky vymyslím podobnou pomstu!:-))) To se mi líbí!! děkuji všem za milé komentáře, mám radost, že se vám recept líbí:-))
jody
@remculo , ja teda syrečky nezjem v žiadnom prípade, ale fotka a tvoje nadšenie sú nádherné :-)))
bozulka
Už je recept uložený a nabližší nákup prídu do špajze, po správnom dozretí robím a pozvem aj susedov...aj oni majú radi.
pavas
Nuž Remculka, nebude to tou krasnou vôňou ktorú vydávajú? Ale keď ja ich mám tak stršne rád.
bandes
Vynikajúce, nič tak dobré som už dlho nejedla. Ďakujem za recept!
ursula4
konečne sa mi podarilo kúpiť tvaružky a hneď som aj urobila tento skvelý tatarák.Fakt je to veľmi chutné-ďakujem




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia