Cheesecake s čokoládovou penou

egreska - fotkaegreska, 19. septembra 2012
 Cheesecake s čokoládovou penou
Foto: egreska

Suroviny

Sušienkový základ:
1 šálka (250 ml)
1/2 š
1/4 čl
štipka
55 g makke
1/4 š
1/3 š
1 čl
5 PL
Zvlášť:
3 PL rozpustené
Tvarohová vrstva:
500 g
2/3 š
štipka
1/2 balíčka
2 ks
2/3 š
Franc.čokoládová pena:
170 g
45 g
3
3
štipka
1/4 š
2 pl
1/2 š
1/2 čl
Čokoládová poleva:
1/2 š
100 g
1 čl




Postup

  1. 1

    V miske si zmiešame múku,kakao,sódu a sol.Vo väčšej miske vyšlaháme maslo s cukrami do peny.Pridáme vanilku a mlieko ,rozmiešame a postupne pridáme suchú zmes.

     Cheesecake s čokoládovou penou - obrázok 1
  2. 2

    Lyžičkou kladieme na papier kôpky cesta a rukami roztlačíme.

     Cheesecake s čokoládovou penou - obrázok 2
  3. 3

    Upečieme na 180 st asi 10 minut.Necháme vychladnúť.

     Cheesecake s čokoládovou penou - obrázok 3
  4. 4

    Vychladnuté sušienky zmixujeme v mixéri a pridáme rozpustené maslo.

     Cheesecake s čokoládovou penou - obrázok 4
  5. 5

    Sušienkový základ rovnomerne natlačíme do tortovej formy na steny aj dno.Môžete dať na 10 minut do mrazničky.

     Cheesecake s čokoládovou penou - obrázok 5
  6. 6

    Tvaroh vyšlahajte mixérom do hladka ,pridajte cukor,sol a prešlahajte.Po jednom pridáme vajcia ,vanilku,zašlahame a na koniec pridáme šlahačku.

     Cheesecake s čokoládovou penou - obrázok 6
  7. 7

    Tvaroh vylejeme na sušienkový základ .Mal by siahat tak do polovice formy.Dáme piect do vyhriatej rury na 180 st asi 35-40 minút.Necháme vychladúť.

     Cheesecake s čokoládovou penou - obrázok 7
  8. 8

    V mise nad parou vyšlahame čokoládu s maslom.Odstavíme a necháme zlahka vychladnut.Po jednom zašlahame opatrne žĺtky.Dáme bokom.

     Cheesecake s čokoládovou penou - obrázok 8
  9. 9

    V ďalšej mise vyšlaháme bielky so solou do tuha,neskôr zašlahame aj cukor.V inej miske vyšlaháme šlahačku s cukrom a vanilkou.

     Cheesecake s čokoládovou penou - obrázok 9
  10. 10

    Jemne zamiešame do čokolády najprv sneh a potom šlahačku.

     Cheesecake s čokoládovou penou - obrázok 10
  11. 11

    Čokoládovú penu vylejeme na VYCHLADNUTÝ cheesecake .Ak budete robiť čoko polevu hneď, tak dajte tortu na pár minut do mrazničky.Maximálne na 30 minut-nie dlhšie ! Ak ju budete robit neskôr,dajte tortu do chladničky na pár hodín.

     Cheesecake s čokoládovou penou - obrázok 11
  12. 12

    Smotanu na polevu zohrejeme a rozpustíme v nej čokoládu,pridáme vanilku .Polevu necháme asi 15 minut vychladnut.Rozotrieme na tortu a odložíme do chladničky.

     Cheesecake s čokoládovou penou - obrázok 12
  13. 13

    Príprava je trošku zdĺhavejšia ako býva pri iných cheesecake-och ,ale stojí za to .Verte mi! Ak máte menej času,na sušienkový základ môžete použit hociaké čoko sušienky z obchodu.

     Cheesecake s čokoládovou penou - obrázok 13

Diskusia k receptu

margaretka28
No paráda je to, vyzerá strašne chutne, tvaroh a čokoláda, to je moje,recept si uložím.:-)
violetacamorova
Mňam, vyzerá výborne! Asi koľko g si mala tých upečených sušienok Egreška? Urobila by som ho, ale mám veľa dobrých sušienok, tak by som použila tieto. ďakujem za odpoveď.
egreska
no tak to ma veru nenapadlo odvážiť...ale tipujem ,že by ti mohlo stačit takých 200 g sušienok..zhruba 1 1/2 šálky namletých..
medovnicek
ak aj tak chutí ako vyzerá, tak potom nie je o čom premýšľať a treba ho vyskúšať, už ho mám v kk, veľmi ma tento recept zaujal
tonicka53
Aj mňa zaujal tento recept a to hneď na prvý pohľad :-) Krásne spracovaný fotopostup. Jedným slovom, šikuľka !!! Vďaka za pekný recept. A tá úvodná fotka !!! no nemám slov :-) a tiež sa mi veľmi páči aj tá posledná, gratulujem k narodeninám
egreska
dakujem pekne dievčatá..času málo -roboty veľa ..takže experimentovat sa mi tolko už nedá ako na materskej -zlaté časy :-)
soncya
@egreska , som rada za tvoj parádny recept. tvoje sa mi osvedčili, sú mi chuťovo blízke. Ďakujem. Smer KK. :-)
remcula
Nádherný zákusek, krásně nafoceno, to se mi moc líbí!!!
betka11
@egre ška si šikulka a koláčik určite vynikajúci ako všetky tvoje rcp čo som robila ešte s mmb zeraz už také mnamky nemôžeme
zuzulienka03
akou múkou (hladká/polohrubá) by sa dala nahradiť tá celozrnná, resp. aké množstvo inej múky použiť??? (je to lepšia varianta ako kupované sušienky...)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia