Kuracie s paradajkami

kikushinka - fotkakikushinka, 19. septembra 2012

Receptík, do ktorého sa často a s radosťou pustím, lebo suroviny mám zväčša doma a rodinke chutí. Zvyknem to robiť pikantné, ale nakoľko dnes Zobraziť celý popisReceptík, do ktorého sa často a s radosťou pustím, lebo suroviny mám zväčša doma a rodinke chutí. Zvyknem to robiť pikantné, ale nakoľko dnes z toho bude papať aj moja 94 ročná babička, a mne sa strašne nechcelo robiť ešte zvlášť, tak som od toho upustila :-)

30 minút
tepelná úprava

Suroviny

väčší strúčik




Postup

  1. 1

    Cibuľku opražíme, pridáme nakrájané mäso na kocky. Osolíme, okoreníme.

  2. 2

    Pridáme na drobno pokrájané a ošúpané paradajky, necháme chvíľu podusiť. Potom pridáme fazuľu (ja som použila coop jednota červenú fazuľu s paradajkovou omáčkou), pretlak a pretlačený cesnak.

  3. 3

    Vždy sa ľakám, že tá omáčka vyzerá veľmi riedka, ale keď to začne trošku chladnúť, tak opak je pravdou :-) . Neuvádzam množstvá, lebo sama to vždy robím len tak od oka, rovnako aj s ochucovaním, stále tam buchnem korenie, čo mi len pod ruku príde a potom si ani nespomínam, čo všetko som tam dala, ale ešte sa nikto nesťažoval :-D

Diskusia k receptu

afataga
trochu to pripomina chilli con carne, moze byt dobre a klobuk dolu pred vekom babky :-) ak ti mozem poradit, ako som to ja robila ked bola dcera mala, kedze aj my mame radi pikantne, jedlo som uvarila, dcere odobrala a potom som pridala chilli
erikao
presne... aj mne napadlo, že iba pridať kukuricu a šup s tým na tortilly spolu so šalátovými listami a štipľavými jalapeňos... bežne to takto robievam, mám to radšej než pravé chilli con hovädzie :e)
margaretka28
Mám konzervu fazuľa s kukuricou, myslím, že aj to by tam mohlo byť a mám na zajtra vymyslené.:-)
babocka77
moze to byt velmi chutne mam doma hodne paradajok tak vyskusam...
martamm
Ukladám receptík a babičke veľa zdtravia...:)
angiolo6
vyzera to velmi chutne:), ja som robila podobne cez vikend,kuracie masko,s cervenou fazulkou a ananasom....
katrinecka
ja som spravila obmenu...dala pasírované paradajky a biele fazuľky v paradajkovej omáčke,ešte som pridala sušenú bazalku pred koncom a je to super jedlo...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia