Kokosové úliky

danda3 - fotkadanda3, 9. septembra 2012
Kokosové úliky
Foto: danda3

Odkedy som recept objavila na MMB u Márie P. (teleflex), robievam ich veľmi často. Sú vhodné na rôzne príležitosti, robila som ich na svadbu Zobraziť celý popisOdkedy som recept objavila na MMB u Márie P. (teleflex), robievam ich veľmi často. Sú vhodné na rôzne príležitosti, robila som ich na svadbu (ani v horúcom počasí sa im nič nestane), promócie, oslavu narodenín, ale aj na kar. V pôvodnom recepte sú ešte namáčané do bielej čokolády.

60 minút
príprava

Suroviny

300 g
100 g
150 g
1 ks
 na spodnú časť úlikov




Postup

  1. 1

    Kokos, cukor, sušené mlieko a salco zmiešame, salco pridávame postupne podľa potreby, kým sa všetko nespojí.

    Kokosové úliky - obrázok 1
  2. 2

    Hotové cesto. Kúsok cesta odoberieme, trošku namočíme do cukru alebo kokosu a vtlačíme do formičky na úliky (používam tú najmenšiu - dá sa otvárať), prstom urobím jamku, naplním nutelou a priložím piškótu (najlepšie sú hnedé), otvorím úlik a vyberiem. Takto pokračujem, kým neminiem všetko cesto, nefotila som už, pretože som mala ruky od cesta. Nepolievam žiadnou čokoládou, nechávam ich takéto "holé". Úliky plním aj krémom, ktorý mi ostal z pečenia, ale keď nemám, poslúži aj čokoládová nátierka. Necháme ich sušiť, potom vložíme do košíčkov a schováme do krabice. Pozor, míňajú sa rýchlosťou svetla. :D:D:D

    Kokosové úliky - obrázok 2
  3. 3

    Svadobné úliky - tiež dve dávky. Z jednej dávky som urobila cca 60 - 70 úlikov, ale tých najmenších.

    Kokosové úliky - obrázok 3

Diskusia k receptu

renka73
Jee to je určite dobré..to musím spraviť :-)ďakujem moc
3sandra3
sú krásne... a potom z tej úlikovej formičky to ide vybrať?
orchidea
Darinka, sú nádherné...aj ja mám takú formičku doma a robím také cukrovinky ale kokosové som ešte neskúšala, výborný recept, ukladám si ...
3sandra3
ja si tiež musím takú formičku kúpiť, moja krstná dcéra sa bude vydávať, tak jej takéto úliky pripravím... fakt sú krásne
jozka2
jeee ,robievam z orechoveho cesta,nedavno som nasla recept aj na plnku s vajecnym konakom,ale taketo kokosove som este nevidela,su nadherne hlavne na Vianoce
medulienka122
koľko kusov formičiek si mám objednať? robila si to tak, že si naplnila len jednu, vybrala hotový úlik atď. až dokiaľ si minula masu, alebo si mala xy formičiek?
mirkamt
Tiež robievam úliky, ale z iného cesta.
@medulienka122 Formičku na úliky predávajú aj v Tescu - väčšiu a menšiu. Robí sa to tak, že formička sa vysype práškovým cukrom (mne tak poradila kamarátka, ked mi dávala recept na úliky), naplní sa cestom, urobí dierka a formička sa otvorí (aspoň tie moje sú také). Neviem, ako to opísať, ale formička sa dá otvoriť napoly a pri vysypanej formičke sa úlik ľahko vyberie. Počas robenia úlikov treba formičku priebežne opätovne posypať cukrom a ide to dobre.
medulienka122
Ďakujem ti milá mirkamt, na "www.pečeniehrou" som videla tieto úliky, na obrázku aj vidno, že sa dajú otvárať. Ak som dobre pochopila, stačí 1 ks formičky?
olinka12
Ojój paráda ja robievam úliky orechové ( mám ich aj na vareche) ale skúsim aj tieto máme radi kokos ukladám.
lusinkab
Krasne a tie vcielky na tom,normalne radost na to pozerat :-)
sylviaxxl
Mňááám.Formičku som si pred dvoma rokmi požičala,bolo by na čase ju aj využiť.Máš ich krásne Darinka.
ola111
Veľmi sa mi páčia,kokosové som ešte nerobila,vyskúšam.
medovnicek
kokosové som ešte nerobila, už sú v kk nachystané k vianočnému pečeniu
cistinka
Formičky už mám, na sviatky urobím. Vyzerajú fajn...
mariaklara
Krásne, z tohoto materiálu by sa dalo urobiť aj rafaelo, čo povieš? ukladám.
mamatata2
Mám tiež recept na orechové, formičku nemám otváraciu, ale verím , že sa podaria aj tieto. Krásne sú.
laliak
ahoj, prosim ta, cca kolko kusov vyjde z "jednej davky"? ze kolko surovin mam nakupit ak to idem robit na svadbu :) dakujem!
sneica
tie musia byt perfektne...hmotu robievam tu istu len do kosickov ale toto je super este aj plnene...:)kk mnam
danda3
♥Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za komentáre♥, @laliak Okolo 70 ks, ale s to najmenšou formičkou.♥ @mariaklara Určite dalo, raz som už skúšala.♥
zdenka1009
dnes som si túto formičku kúpila v Ba na Košickej ul.,sú tam dve veľká,malá a stála 1.80 e. a je tam aj včielka, otvára sa a plus tri rcp.:-)
laliak
ahoj, chcem sa len pochvalit... tak som ich vyskusala tie uliky... spravila som len polovicnu davku, vyslo mi ich 41, ochutnala som jeden a su vyborne ale po zjedeni viac kusov asi hrozi sacharidovy sok :) velmi mi to cesto pripomina rafaelo :) priatel si k nim v noci sadol a rano som ich nasla len 33... takze mali uspech... DAKUJEM krasne za skvely recept.
1x danda3
danda3
@laliak Som rada, že tak chutia, u nás sú veľmi obľúbené a robím ich veľmi často, nemáš za čo.♥
tigriske
Mila danda3, ja som tiez vyskusala uliky. Chutovo velmi dobre, ale to cesto je take tvrde, ze velmi tazko sa formuje - je to normalne, musi to byt take huste, tvrde? Co si mylsis, co by som mala pridat, aby sa dali lepsie formovat? Teraz je to tvrde, ako kamen :-) dakujem!
danda3
Milá @tigriske Cesto by nemalo byť tvrdé, ono veľmi záleží od kokosu, preto si ho odvážim a pridávam postupne, tiež sa mi raz stalo, že som ich mala strašne tvrdé, musela som otvoriť salko a trošku priliať, aby sa s cestom vôbec dalo pracovať. Skôr mám opačný problém, kokosu musím dosť pridať, aby sa vôbec úliky dali formovať.♥
danda3
@Scooty17 (22.12.2017 20:33)

Super, krásne ich máš. Som rada, že si vyskúšal (a).




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia