Tarhoňa s pestrou zeleninou fotorecept

pusta - fotkapusta, 8. septembra 2012
Tarhoňa s pestrou zeleninou (fotorecept)
Foto: pusta

Dnes som potrebovala spraviť rýchly obed, mám veľa práce. Večer som uvarila kukuricu. Dnes som namočila sušené dubáky, pokrájala rôznu zeleninu, ktorú som orestovala Zobraziť celý popisDnes som potrebovala spraviť rýchly obed, mám veľa práce. Večer som uvarila kukuricu. Dnes som namočila sušené dubáky, pokrájala rôznu zeleninu, ktorú som orestovala na oleji. Pridala som k nej dubáky, tarhoňu a kukuricu. Zaliala som vriacou vodou, po 15 - tich minútach dusenia bolo všetko hotové a mohla som podávať rýchle, chutné a zdravé jedlo.

4
porcie
10 minút
príprava
15 minút
na 70- 80 °C

Suroviny

250 g
1 ks/ev. z konzervy/mrazená
1 ks
2 -3 ks
50 g
50 g
1 ks
1 ks
1/2 zväzku
1 malá hrsť/100 g
podľa chuti
podľa chuti
2 PL
1 a 1/2 násobok tarhone




Postup

  1. 1

    Večer som klasy kukurice očistila od vlasov a listov, listy som vložila do osolenej vody, pridala som klasy a uvarila. Jeden uvarený klas kukurice som odložila, ostatné boli na večeru,v meste je to pochúťka.

    Tarhoňa s pestrou zeleninou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vychladnutú kukuricu som ostrým nožom zbavila zŕn, časť som zmrazila, aby bolo na budúce varenie.

    Tarhoňa s pestrou zeleninou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Dnes som očistila zeleninu a namočila som dubáky do vlažnnej vody, môžete použiť aj iné huby.

    Tarhoňa s pestrou zeleninou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Koreňovú zeleninu som pokrájala na malé kúsky.

    Tarhoňa s pestrou zeleninou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Na oleji som orestovala cibuľku a zeleninku - asi 3 minty.

    Tarhoňa s pestrou zeleninou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pridala som dubáky aj s vodou, v ktorej boli namočené a restovala som ešte 2 minúty.

    Tarhoňa s pestrou zeleninou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Do hrnčeka som nasypala tarhoňu, hrnček použijem na odmeranie vody.

    Tarhoňa s pestrou zeleninou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    K zelenine som pridala tarhoňu a za stáleho miešania som ju opražila asi 3 minúty.

    Tarhoňa s pestrou zeleninou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Pridala som pripravenú kukuricu.

    Tarhoňa s pestrou zeleninou (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Opraženú zmes som zaliala 1,5 hrnčekom horúcej vody /pozor, aby ste sa z vytvorenej horúcej pary pri zalievaní neobarili/, pridala som soľ, dobre premiešala , prikryla som hrniec pokrievkou a na na najslabšom plameni som dusila tarhoňu 15 minút. Plameň som vypla a nechala ešte chvíľku dôjsť pod pokrievkou.

    Tarhoňa s pestrou zeleninou (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Hotovú tarhoňu som rozdelila na taniere a okorenila čerstvo mletým čiernym korením.

    Tarhoňa s pestrou zeleninou (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Na tanieri som posypala kockami surovej zelenej papriky a posekanej petržlenovej vňate. Zeleninka má byť al dente, my máme radi, ked je trošku chrumkavá a kontrastuje s mäkkou tarhoňou. Je to výborný, jednoduchý, rýchly,chutný a zdravý "eintopf" - jedlo z jedného hrnca. Poznámka: tarhoňa je chutná cestovina, ktorá sa dá pripraviť doma z vajíčka a múky, ja som mala bezvaječnú z obchodu,

    Tarhoňa s pestrou zeleninou (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

jandalog
Jednoduché a chutné jedlo. Tiež si to najbližšie ukuchtím.
izabella929
fajnotka, ako vždy od teba pusta.-))keď vidím recept s tarhoňou, vždy mi príde na um veľmi smiešny príbeh..) na štrúdlovom festivale v Maďarsku ho rozprával jeden kuchár...slzy mi cupkali od smiechu...že vraj v roku 1870 sa v Maďarskom Gyori, konala ,,Tarhoňová konferencia,,, už to mi bolo strašne smiešne, že konferencia o tarhoni.)))a že sa tam údajne rokovalo o tom, ako túto výbornú vec, akou je ,,tarhoňa,, uviesť tak do povedomia ľudí, niel iba s slanej , ale aj sladkej podobe a tak sa tam dohodli, že teda budú z nej robiť aj torty...no , bolo mi ti stále smiešne a na záver tojto epizódy, predstavil tento kuchár podobu svojej Tarhoňovej torty...tak to vyrelo krásne, že nikoho ani nenapadlo pochybovať o tom, že je to z tarhone...a ja ten recept aj mám..len sa mi to zdá stále neskutočné ju sem aj dať.-))prepáč,že som sa tak veľmi ukecala pri tvojom peknom recepte.-)
pusta
@izabella929 , dakujem za uznanie. áno, z tarhone sa dá spraviť veľa neskutočných dobrôt, videla som na tv paprika aj úžasné torty. dakujem za uznanie.
duschko
Tarhonu mam velmi rad. Musim skusit aj tvoj recept. Ukladam do MKK.
pavli18
Super recept ja som si ho trosku pozmenila lebo nemam rada huby, namiesto nich som tam dala grecky syr halloumi a je to vynikajuce
pusta1
@pavli18 , s gréckym syrom halloumi to muselo byť veľmi dobré :-)
ozaj, kde si zohnala syr halloumi?
dakujem za vyskúšanie môjho receptu a za pochvalu.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia