Špaldový koláč s broskyňami, kokosovým olejom a kardamónom

denisac - fotkadenisac, 29. augusta 2012
Špaldový koláč s broskyňami, kokosovým olejom a kardamónom
Foto: denisac

Pre moju najlepšiu svokru k narodeninám :)

6-8
porcií
20 minút
príprava
60 minút
na 175 °C

Suroviny

115 g
125 ml
300 g
3 ks
1 lyžička
250 ml
200 g
190 g
2 lyžičky
 štipka
1/2 lyžičky
1/2 lyžičky
5 ks




Postup

  1. 1

    Rúru predhrejeme na 175 °C a vymažeme tortovú formu o priemere 23 cm.

  2. 2

    Ušľaháme cukor, zmäknuté maslo a kokosový olej do peny. Potom zašľaháme vajcia, pridáme vanilku, zakysanku a premiešame.

  3. 3

    Zvlášť premiešame obidve múky, kypriaci prášok, soľ a korenie. Spojíme s maslovou zmesou, ale miešame len chvíľu, aby sme cesto neprešľahali. Cesto dáme do formy a poukladáme naň pokrájané broskyne. Pečieme asi 1 hodinu. Necháme vychladnúť a vyberieme z formy.

    Špaldový koláč s broskyňami, kokosovým olejom a kardamónom  - obrázok 3

Diskusia k receptu

mama3chlapov
krásna kytička, úžasný koláčik a najkrajšie slová v úvode. Sála z toho tvoja úprimnosť a je to vzácne. Nech vám taký vzťah vydrží roky rokúce.
cica2
súhlasím čo napísala @mama3chlapov :-))....dúfam, že aj ja budem mať tak šikovnú a dobrú nevestu ;-)
denisac
Ďakujem vám.. ste zlaté :), naozaj mám veľmi dobrú svokru, pomáha mi keď sa dá, aj mi urobí palacinky keď sme u nej..:) Tak ja pre ňu tiež veľmi rada niečo urobím ..
medovnicek
z tak pekného koláča a ešte k tomu s láskou pripravovaného musí mať každá svokra radosť
denisac
@ medovnicek dakujem :)
@ monika29875 Ahoj Monika, dakujem :) myslím, že nebude vadiť keď použiješ acidko, má to podobnú konzistenciu..vyskúšaj a daj vedieť ako sa koláčik podaril..:)
denisac
@medovnicek dakujem :)

@monika29875 Ahoj Monika, dakujem :) myslím, že nebude vadiť keď použiješ acidko, má to podobnú konzistenciu..vyskúšaj a daj vedieť ako sa koláčik podaril..:)





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia