Medvedie labky vykrajované

renka73 - fotkarenka73, 5. decembra 2012
Medvedie labky vykrajované
Foto: renka73

Komu sa nechce dávať do formičiek môže vykrajovať vykrajovátkom :))

8 minút
na 180 °C

Suroviny

200 g
150 g
80 g
20 g
90 g
1 čl
štipka
Na obalenie:
1
5 PL




Postup

  1. 1

    Všetko poriadne spracujeme na cesto. Necháme ho aspoň hodinku odpočívať v chladničke .

  2. 2

    Cesto rozvaľkáme na hrúbku asi 4-5mm a vykrajovátkami vykrajujeme kvietky alebo kolieska alebo kto aké chce.Ja som vykrajovala kvietky.

    Medvedie labky vykrajované - obrázok 2
  3. 3

    Ukladáme na plech s papierom na pečenie a pečieme v predhriatej rúre.Ešte taplé obaľujeme v cukre.

Diskusia k receptu

lorain20
Tak toto je napad, nemusim mat obavu, ci vypadnu z formiciek
renka73
Ked som ich išla piecť nemala som formicky tak som skúsila vykrajovatkom.tiež som sa bála či neroztecu ale ostali krásne tak som sa viac po formickach nepozerala :)
evanaaa
@renka73 , ako vidím, ty myslíš už na Vianoce, ale veď ani sa nenazdáme a tieto tvoje recepty prídu vhod.
renka73
Máš pravdu..vždy keď končia prázdniny si poviem a onedlho sú vianoce :-)
stacy77777
veru aj mne sa nápad veľmi páči,ušetrí to kopec času a ešte sa nemusím báľ, či ich nebudem dolovať z formičiek....určite využijem @renka
ubka
Dobrý nápad, myslím, že uť to tu niekto pridal, neviem, či to nebola @sovka , máš ich pekné aj tvary sa mi páčia :-)
aroooo
tak toto ukladám, nemám formičky a keď i takto sa dá,ukladám
denyany
ďakujem za nápad a recept. vážne som rozmýšľala, že by som labky urobila, ale nemám formičky. teraz ich už nepotrebujem...
renka73
Mám veľmi rada medvedie labky a nepiekla som ich len koli tomu že nemám formičky ale ako som skúsila vykrojiť a upiekli sa výborne tak ich pečiem takto :)
iva63
krásne, nápad s vykrajovátkom chválim, plenenie do formičiek je dosť zdĺhavé-:)
malusa
Super napad!A hlavne odpada pracne plnenie aumyvanie formiciek! 1****
piczur
jejda, skúšam, milujem medvedie labky - bez toho nie sú pre mňa vianoce ,ale tento nápad sa mi veľmi páči (hurá nemusím umývať formičky :) ), ďakujem za typ :D
damisa
práve som ich dorobila podľa tvojho receptu a sú výborne, ale dávala som ich do formičiek a vydarili sa
renka73
@damisa ,Moc ma teší že ti chutia :)) tento recept mám od maminky ona ich dávala do formičiek :)
mariach46
Ďakujem dám si poznámku,že vajce nemusí byť. Ja som ho dala, lebo som ich robila ihneď a nemali chybu.
32521_1358865546 - profilový obrázok
lba
lba
Ej!... damy, a naozaj su tie na obrazku vykrajovane? na oboch koncoch je vzor shora ..alebo sa mylim...
32521_1358865546 - profilový obrázok
lba
lba
Ej!... damy, a naozaj su tie na obrazku vykrajovane? na oboch koncoch je vzor shora ..alebo sa mylim...
sany11
dnes som ich robila a musim povedat ze sa mi s cestom zle pracovalo,nedalo sa to vobec vyvalkat,cesto sa trhalo,žmolilo.
renka73
@lba ,vykrajovane je to vykrajovatkom a konce som pritlacala pomockou na marcipanove kvietky :) @sany11 ,je mi luto ze sa ti zle pracovalo.Zatial sa mi to este nestelo.Mozno potrebovalo este chladit.
majdus
Vaaaaau, perfis napad! Akurat dnes som nachystala formicky! Zase ich odlozim a vyskusam takto! :-) Dakujeeeem!
lindarty
fantasticke!!! dnes som ich robila a normalne sa po nich "zaprasilo"
morenajea
... zabudla som: cesto je hrooozne drobivé, zle sa s ním robí, chce to pevné nervy
nerya
Tento rok to bude stvrty v poradi, kedy peciem tieto medvedie labky :) chutovo su uzasne a to, ze sa daju vykrajovat je na nich najlepsie :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia