Zaváraná cvikla s jablkom, cibuľou a anízom fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 14. augusta 2012

Už nastal čas zberu cvikle a tak som ju tentoraz zavarila ako vynikajúci kombinovaný šalát na zimu s padavkami -jablčkami, cibuľou a dochuťila anízom..

12 minút
príprava
10 minút
na 80 °C

Suroviny

2 kg
400 g
600 g
z 1 citrona
nálev:
1 liter
3 dl
300 g
50 g
1 kl
1 kl
na dno pohára:
1 ks
4 ks
4 ks




Postup

  1. 1

    Pozbierala som na záhrade prvú úrodu cvilky...ešte tá druhá bude koncom septembra..

    Zaváraná cvikla s jablkom, cibuľou a anízom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cviklu som uvarila a potom aom ju postrúhala na tenké pásy..

    Zaváraná cvikla s jablkom, cibuľou a anízom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    padané jablčka som umyla, vykrojila jaderník a dala do vody so citronovou šťavou, aby nezhnedli..

    Zaváraná cvikla s jablkom, cibuľou a anízom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    pokrájala na paličky, ako zápalky..cibuľu som pokrájala na tenké rezy a rozobrala vidličkou..

    Zaváraná cvikla s jablkom, cibuľou a anízom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    mrkvu som si vybrala na záhrade,,,jednu na postrúhanie do šalátu a jednu na zdobenie v podobe kvetu..

    Zaváraná cvikla s jablkom, cibuľou a anízom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    postrúhala a pridala k cvikle.

    Zaváraná cvikla s jablkom, cibuľou a anízom (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    pridala som aj jablčka a všetko som spolu zmiešala...

    Zaváraná cvikla s jablkom, cibuľou a anízom (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Pripravila som si nálev..: na 1 liter vody som dala 3 dl octu, 300g.cukru ,50g. soli 1 lyžičku rasca a 1 lyžičku anízu..všetko som zmiešala do šalátu a nechala stáť v náleve 3 hod. občas som všetko premiešala..

    Zaváraná cvikla s jablkom, cibuľou a anízom (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    pripravila som si poháre...na dno pohára som dala jeden bobkový list, 4 kusy nové korenie celé, 4 klinčeky celé..

    Zaváraná cvikla s jablkom, cibuľou a anízom (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Naplnila do pohárov..a ozdobila mrkvovými kvetmi..zatvorila a sterilizovala iba 10 min, na 80 st.

    Zaváraná cvikla s jablkom, cibuľou a anízom (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    teším sa na túto zaváranú cviklu, lebo nálev bol vynikajúci, takže malo by to byť výborné...dobrú chuť..

    Zaváraná cvikla s jablkom, cibuľou a anízom (fotorecept) - obrázok 11

Diskusia k receptu

izabella929
@marijanka712 , moja milá,,,ďakujem pekne za komentár...) nuž nálev bol fantastický, suroviny tiež, tak myslím, že bude všetko fajn.-)))zase mi dnes doniesli 10 kg broskýň a už som sa tešila, že som skončila...toto dnáď nikdy nebude mať koniec?
marijanka712
Izka dúfam, že máš kde ukladť , lebo ja mám ešte volnú jednu policu v komore môžeš doniesť . -to tak pre odlahčenie aj mna zajtra čakajú ešte cca 20 kg paradajky asi ešte jednu várku kečupu aj paradajkový džus a potom slivky s hruškami a hrozno a už nič viac len brusnice lebo budem musieť aj do susedov preniesť do komory..... Ja som tento rok nemala broskvyne , ale od minuleho roku mám pár pohárov zvýšených tak si budem musieť vystačiť tu su dosť drahe tak sa to neoplatí.... tebe prajem ešte veľa síl do tých zaváračiek...
izabella929
@marijanka712 , doniesli mi priamo zo sadu na lekvár po 30 centov a na zaváranie po 50 centov..som rada, lkebo toto nádherné ovocie zbožňujem...už ani ja nemám miesto, ale už ani poháre...ešte na trito mám , ale už nič vymýšlať nemôžem...a dnes som prebehla po záhrade a vidím, že baraní roh sa na mňa usmieva hádam aj za veľké vedro 12 litrové ho bude...a mám po ftákoch,,,zase víkend zaváračka...nech sa ti darí moja milá Majka.-)
rajnica
..: na 1 liter vody som dala 3 dl octu,600g. cukru,50g. soli, ...
S tým cukrom, to je preklep alebo nemiestny žart?
valeri
perfektné, aj ja som si akurát priniesla cviklu zo záhrady, ale zaváranie už nechám na zajtra. Urobím podľa Tvojho receptu.
cuckasiska
@izabella929 dakujem !!!! krasa a vyzera chutne, no urobim polku podla teba (kvoli detom, keby nahodou vymyslali, deti maju radi zauzivane veci..) ale nalev pouzijem do obidvoch ten tvoj, vyzera mňamkózne !!
este raz moc diky a klobuk dolu pred pracovitostou a tie rohy ti zavidim, ja si ich musim kupit, ale uz sa na ne tesim.
valeri
Ešte mám jednu otázku: zaliala si to všetko horúcim nálevom, alebo si ho nechala vychladnúť ? Chystám sa to dnes robiť, tak by som Ťa prosila o radu :-))
izabella929
@valeri ,netreba horúci nálev, stojí to v náleve 3 hodiny...úplne sa to všetko chuťove spojí.-) prajem úspech a nech vám chutí...toto je novinka,robila som iba s chrenom a cukinou zatiaľ...
stacy77777
v sobotu sa chystám vyskúšať cviklu s cuketou a cibuľou, tak keď budem rozbehnutá,časť spravím aj podľa tvojho receptu,vyzerá to veľmi dobre a zaujímavo
stacy77777
RAJNICA- teším sa na tvoje recepty a pokiaľ možno bez preklepov a nemiestnych žartov......
marianna76
krásne, .... treba porobiť zo všetkého, čo ak na druhý rok nebude skoro ničoho.... a fajn, aj mne môžeš nechať... lebo mne nedoniesli,... nemám ani marhule ani broskyne... hm...
vieramaria
Tak toto beriem! Izabela, máš veľmi dobré nápady a čo je najlepšie, že sa s nimi podelíš ! Ďakujem !
izabella929
@marianna76 , je to presne tak...) minulý rok som nemala ani jednu paradajku,,,keď začali dozrievať, od večera do rána všetky komplet očerneli...chvála Bohu, tento rok nám praje a tak si urobíme zásoby aj na budúci...veď sa tomu nič nestane......
valeri
Tak včera som tú cvikľu urobila podľa Tvojho receptu, myslím, že kým stála zaliata nálevom vo vandli, zjedla som z nej určite za jeden pohár.
manya
včera sme si dali cviklu, zaváranú podľa tohto receptu ( zavárala som až koncom novembra ) je výborná, urobím aj na budúci rok. Vďaka za recept.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia