Jablkový koláč s kokosovou penou

kikushinka - fotkakikushinka, 12. augusta 2012

Keď neviete čo s jablkami :)

35 + 15 minút
tepelná úprava

Suroviny

300 g
200 g
200 g
5 ks
1/2 bal
200 ml
Plnka:
1 kg
5 PL
1 bal
100 g
3 pl
Sneh:
5 ks
1 čl
150 g
5 Pl




Postup

  1. 1

    Žĺtky, tuk a práškový cukor vymiešame do krémova. Postupne pridávame preosiatu múku s PDP a mlieko. Cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech. Pečieme pri 180 stupňoch asi 30 - 35 minút.

  2. 2

    Nahrubo postrúhané jablká dáme do hrnca, podlejeme 150 ml. vody, pridáme cukor a dusíme. Keď jablká zmäknú, primiešame k ním vanilkový puding (v pôvodnom recepte je písaný banánový, no ja som stavila na "klasiku") rozmiešaný v 100 mi vody a necháme prevrieť asi 1-2 minúty. Odstavíme a vmiešame hrozienka namočené v rume.Natrieme na predpečený korpus.

  3. 3

    Z bielkov, citrónovej šťavy a cukru vyšľaháme tuhý sneh, do ktorého zľahka vmiešame kokos. Natrieme na vrch koláča a celé to dáme zapiecť ešte asi na 15 minút.

Diskusia k receptu

mamatata2
Dobrý veru môže byť, včera som piekla bomba jablčník od @dorisa , tak Tvoj bude na budúci víkend.Vďaka za recept.
olinka12
Paráda recept ma oslovil moje vnučky sa v nedeľu chystajú už domov tak sa s nimi rozlúčim s tvojim koláčikom už je uložený .
mamatata2
Upiekla som, je veľmi chutný, len som dala čokoládový puding, lebo iný som nemala.
majuska08
Aj ja som ho upiekla cez vikend. Taky bol vyborny, ze sa hned zjedol. Odporucam ho vyskusat.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia