Pečené cestovinky s rajčinovou omáčkou

ingridko1 - fotkaingridko1, 9. augusta 2012

Neviem, či zaujme vzhľad a dopracovanie sa k výsledku, ale verte mi - stojí to za to :)

Suroviny

1 hrnček
1 PL
1 ks
3 ks
1 ks
400 g
2 PL
1 PL
Omáčka:
1 PL
1 ks
225 g
1 PL
2 PL
150 ml




Postup

  1. 1

    Uvaríme si cestoviny.

  2. 2

    Medzitým si v panvičke rozohrejeme olej povaríme pór a cesnak. Potom pridáme papriku, paradajky, olivy a podusíme cca 5 min.

  3. 3

    Odstavíme z ohňa (alebo elektriny ;) ) a pridáme cestoviny a bazalku. Osolíme a okoreníme podľa chuti a preložíme do zapekacej vymastenej misy.

  4. 4

    Zapekaciu misu položíme na plech, ktorý do 1/2 naplníme vodou. Vložíme do rúry a pečieme na 180 stupňoch 40 min.

  5. 5

    Ideme na omáčku..

  6. 6

    V panvičke rozohrejeme olej (...deja vu?) a osmahneme cibuľku. Pridáme zvyšné ingrediencie a dusíme 10 min. Potom zmes rozmixujeme ponorným mixérom.

  7. 7

    Hotové cestoviny (nerobte si hlavu z toho, že nedržia pokope dokonale, predsa len sme to aj tentokrát zvládli bez vajec :) ) vyklopíme z misy a porcie polejeme omáčkou ;)

Diskusia k receptu

michsamant
No len nesmies davat cudzie fotky alebo odfotene z knihy... berie sa to ako plagiatorstvo.
ingridko1
Ja som povodne mala svoju,ale omylom som ju vymazala a sama dobre viem, ze ludi moc jedla bez foto nezaujimaju.. :(




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia