Horné morčacie stehno na zeleninovo, syrovej omáčke.

jokin - fotkajokin, 6. augusta 2012
Horné morčacie stehno na zeleninovo, syrovej omáčke.
Foto: jokin

V Bile mali v nedeľu akciu na morčacie stehná, tak som zas raz zainprovizoval a vymyslel tento recept. Neviem či moji boli po Campfeste Zobraziť celý popisV Bile mali v nedeľu akciu na morčacie stehná, tak som zas raz zainprovizoval a vymyslel tento recept. Neviem či moji boli po Campfeste takí vyhladovaní, ale po obede sa len zaprášilo tak recept zverejňujem. Po obede som podával Chodské koláče podľa receptu ktorí zverejnila --Medovníček 46 --boli naozaj skvelé. Ešte raz vďaka za recept.

Suroviny

550 g
250 g
90 g
1 KL
1 KL
1 k
1 PL
100 ml
1,5 KL
2 PL
30 g
250 g
1 pohár




Postup

  1. 1

    Morčacie stehno som nakrájal na menšie kúsky, osmažil som ho na oleji a dusil som ho na rasci a soli do zmäknutia. Zeleninu som osmahol na masle a chvíľu podusil . Zeleninu som ochutil oreganom, soľou a petržlenovou vňaťou. Keď bola zelenina hotová pridal som bambino a mlieko v ktorom som rozpustil solamil. Hotovú zeleninovo syrovú zmes som pridal na udusené mäso, premiešal a bolo navarené.

    Horné morčacie stehno na zeleninovo, syrovej omáčke. - obrázok 1
  2. 2

    Polievka bola kuracia s krupicovými haluškami.

    Horné morčacie stehno na zeleninovo, syrovej omáčke. - obrázok 2
  3. 3

    Ku kávičke boli Chodské koláče podľa receptu MEDOVNÍČEK46 sú naozaj skvelé.

    Horné morčacie stehno na zeleninovo, syrovej omáčke. - obrázok 3

Diskusia k receptu

askadaniela
ocinko zase raz perfektne navaril :-) a tiež sa pohral s koláčikmi :-) ukladám, morčacinku mám rada
zdezda
paráda, aj ja by som sa tešila na takto pripravený nedeľný obed, no a tie koláče sú perfektné, to si fakt piekol, zdobil sám?
jokin
Zdezda samozrejme som to robil sám, celí zvyšok rodiny bol na campfeste a vrátili sa akurát na obed.
evanaaa
@jokin , ty si supertato a superkuchár, ani ja yb som to nestihla všetko na obed naraz pripraviť, navariť aj piecť a tak dobre!
bozulka
Nemám čo dodať...jednoducho...všetko s u p e r !
jokin
ďakujem za chválu. Ja teraz čo som maród, rád varím je to moja jediná zábava a pri varení super beží čas
medovnicek
@jokin klobúk dolu, máš odo mňa oooooooooooooobrovskú jednotku s hviezdičkou, super obed a tie koláče máš prekrásne, teda ešte som nevidela, aby chlap takto dokázal napiecť koláče a ešte k tomu z kysnutého cesta a veľmi pekne si ich nazdobil




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia