Nepečená torta a la Ferrero Rocher

danda3 - fotkadanda3, 5. augusta 2012
Nepečená torta a la Ferrero Rocher
Foto: danda3

Pôvodne som išla urobiť úplne inú tortu, ale keďže sa mi v piatok nechcelo v tom dusne zapínať rúru, vznikla táto improvizácia, všetkým chutila, Zobraziť celý popisPôvodne som išla urobiť úplne inú tortu, ale keďže sa mi v piatok nechcelo v tom dusne zapínať rúru, vznikla táto improvizácia, všetkým chutila, takže ju sem môžem s kľudným svedomím vložiť. Robila som ju pre synovca k 10-tim narodeninám.

12
porcií
60 minút
príprava

Suroviny

200 g
160 g
TMAVÁ PLNKA:
1 l
3 ks
2 PL
3 ks
100 g
100 g
3 PL
20 g
500 g
BIELA PLNKA:
1 ks
500 g
4 KL
1 ks
  na ozdobu




Postup

  1. 1

    Najskôr si urobíme hmotu ako na guľky Ferrero Rocher - pomleté arašidy + delissy zmiešame s roztopenou čokoládou a čokoládovým krémom typu Nutela.

    Nepečená torta a la Ferrero Rocher - obrázok 1
  2. 2

    Vzniknutú hmotu zabalíme do fólie a dáme do mrazáku.

    Nepečená torta a la Ferrero Rocher - obrázok 2
  3. 3

    Želatínu zalejeme 0,5 dl vody a necháme napučať. V 2 dl mlieka si rozmiešame pudingové prášky, ostatné mlieko dáme variť spolu s cukrom a uvaríme hustý puding. Pridáme napučanú želatínu a miešame, kým sa nerozpustí.

    Nepečená torta a la Ferrero Rocher - obrázok 3
  4. 4

    Pridáme tvaroh a rozmiešame na hladký krém, necháme chladnúť.

    Nepečená torta a la Ferrero Rocher - obrázok 4
  5. 5

    Keksy rozmixujeme a zmiešame s rozpusteným maslom. Dno tortovej formy (26 cm)jemne potrieme olejom a nasypeme keksovú zmes. Pomocou pohárika dobre utlačíme, dáme do chladničky.

    Nepečená torta a la Ferrero Rocher - obrázok 5
  6. 6

    Z mrazáku vytiahneme stuhnutú zmes, nasekáme ju a pridáme do pudingovo - tvarohovej zmesi. Zľahka premiešame.

    Nepečená torta a la Ferrero Rocher - obrázok 6
  7. 7

    Natrieme ju na keksový základ a dáme do chladničky, ja som dala na noc.

    Nepečená torta a la Ferrero Rocher - obrázok 7
  8. 8

    Smotanu vyšľaháme, pridáme k nej tvaroh a vanilkový cukor. Stužovač pripravíme podľa návodu a zašľaháme do bielej hmoty. Natrieme na hnedú plnku. Opäť dáme do chladničky.

    Nepečená torta a la Ferrero Rocher - obrázok 8
  9. 9

    Ozdobíme ľubovoľne kakaom alebo grankom či čokoládou. A už len čakám, kým príde oslávenec.

    Nepečená torta a la Ferrero Rocher - obrázok 9
  10. 10

    Oslávenec s tortou.

    Nepečená torta a la Ferrero Rocher - obrázok 10
  11. 11

    Dokonca sa podujal na jej krájanie, s mojou pomocou sme to zvládli.♥

    Nepečená torta a la Ferrero Rocher - obrázok 11
  12. 12

    Prierez tortou.

    Nepečená torta a la Ferrero Rocher - obrázok 12

Diskusia k receptu

horalka66
súhlasím aj ja,že je úžasne urobená a aj chuť musí byť fajn :-)
danda3
Keby ste boli bližšie, tak vás ponúknem, ešte máme, je veľmi sýta, veľa sa zjesť nedá. Ďakujem za pekné komntáre, sama som nevedela, čo z toho vznikne a či to vôbec stuhne, ale všetko dobre dopadlo.♥
martamm
Nepečená a netradičná, to je ono, uložená....
tatranka
@danda3 ty si ale šikovnica a zisťujem ,že veľmi praktická žienka.Oslávencovi nech sa darí.
mia2404
Paráda , troška dlhšia prírava ale určite vyskúšam , a všetko najlepšie oslávencovi:-))
orchidea
poviem pravdu, nechcelo by sa mi s tým asi zabávať, ale zjesť by som zjedla....:))) peknú tortičku si urobila, ozaj...
cica2
oslávencovi dodatočne všetko najlepšie k narodeninám, vidno že ho tortička potešila, je krásna :-)
danda3
Ďakujem za pekné komentáre, som rada, že sa torta páči a ďakujem aj za synovca, určite odovzdám. S tortou nie je taká robota, ako sa na prvý pohľad zdá. ♥ @tatranka Ďakujem veľmi pekne.☺
adkas
ferrero rocher moze byt vzdy a v kazdej podobe:))) a tato tvoja verzia vyzera byt absolutne velke mnaaaaaaaam.... super, tlieskam
danda3
@adkas Aďka ďakujem♥, vieš, že som šla do Tvojich receptov na MMB, aby som si pozrela, ako sa to správne píše.:D
nana304
Vyzerá naozaj velmi dobre,a musí byt velmi dbrá a chcem ju spravit ale nerada robim so zelatinovym stužovačom mohla by som tam dat práskovú želatínu jemnú......
danda3
@nana304 Kľudne daj aj práškovú, dôležité je, aby to stuhlo. Mne sa so stužovačom pracuje veľmi dobre a viem, že veľa ľudí má problémy s normálnou želatínou, že im nestuhne, preto ten stužovač, ale kedysi sme takú vymoženosť nemali, musela stačiť želatína.☺
3sandra3
skvelá tortička,,, tento rok čo si napiekla synovcovi k jeho 11. narodeninám ? :-)