Keksíková zmrzlina

danda3 - fotkadanda3, 4. augusta 2012
Keksíková zmrzlina
Foto: danda3

Inšpirovala som sa receptom od Slávky na jej blogu ...o jedle ochutenom láskou, trošku som ho pozmenila, aby ho mohli jesť aj deti, keďže Zobraziť celý popisInšpirovala som sa receptom od Slávky na jej blogu ...o jedle ochutenom láskou, trošku som ho pozmenila, aby ho mohli jesť aj deti, keďže v pôvodnom bol likér a pridala som čokoládu, takú obľúbenú u detí, nám chutila veľmi, čakám na reakcie od synovca a netere.

10
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

200 g
250 g
400 g
100 g




Postup

  1. 1

    Nádobu vyložíme fóliou a naspodok naukladáme BB keksy, 10 na spodok, 10 si necháme na vrchnú vrstvu.

    Keksíková zmrzlina - obrázok 1
  2. 2

    Ostatok pomixujeme, mala som aj pár indiániok, dala som aj tie.

    Keksíková zmrzlina - obrázok 2
  3. 3

    Šľahačku si vyšľaháme, potom pridáme kyslú smotanu a keksy. Cukor nie je treba, keksy a čokoláda to dostatočne osladia.

    Keksíková zmrzlina - obrázok 3
  4. 4

    Natrieme na pripravené keksy.

    Keksíková zmrzlina - obrázok 4
  5. 5

    Čokoládovú polevu si pripravíme podľa návodu a vytlačíme ju na keksíkovú hmotu. Čokoládu môžete použiť akúkoľvek.

    Keksíková zmrzlina - obrázok 5
  6. 6

    Pomocou vidličky ju premiešame.

    Keksíková zmrzlina - obrázok 6
  7. 7

    Poukladáme zbytok keksov a dáme do mrazáku, stačia cca 4 hodinky. Robila som dodobeda a o tretej sme si na nej už pochutnávali.

    Keksíková zmrzlina - obrázok 7
  8. 8

    Pokrájame podľa keksov.

    Keksíková zmrzlina - obrázok 8
  9. 9

    A už degustujeme, je výborná, dúfam, že si decká pochutia!♥

    Keksíková zmrzlina - obrázok 9
  10. 10

    A takto zmrzlina chutila neterke, myslím, že fotka hovorí za všetko!♥

    Keksíková zmrzlina - obrázok 10

Diskusia k receptu

tilau
no tak to si decká určite pochutia na takej výbornej zmrzline...sú tam samé dobré veci
evusik
ja robievam ruskú zmrzlinu a dávam ju medzi tortové oplátky... aj tento nápad sa mi veľmi páči :-)
lorain20
Tu sa to napadami len tak hemzi, paci sa mi to. Robila som zmrzlinu z jogurtu, smotany, medu a nakoniec ovocie, tiez dobre, len konzumacia je v tomto pripade jednoduchsia
3sandra3
tento rok je tu dosť nápadov na rôzne zmrzliny...túto keksíkovú vyskúšam
domci4
ice cream sadwich ;) super...musím skúsiť
danda3
Ďakujem Vám veľmi pekne za milé komentárew, potešili veľmi.♥ Zmrzlina chutila.♥




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia