Levanduľová zmrzlina fotorecept

adkas - fotkaadkas, 2. augusta 2012
Levanduľová zmrzlina (fotorecept)
Foto: adkas

Je to vlastne moja prva skusenost s levandulou v kuchyni a dufam, ze nie posledna.Mozem konstatovat, ze jej chut je fakt uzasnaaaaaaa. Ani Zobraziť celý popisJe to vlastne moja prva skusenost s levandulou v kuchyni a dufam, ze nie posledna.Mozem konstatovat, ze jej chut je fakt uzasnaaaaaaa. Ani som nemyslela, ze levandulova chut je taka prijemna. Uplne ma dostala. Ak aj vas oslovila tato levandulova zmrzlina, nech sa paci tu je recept a fotopostup.

4-6
porcie

Suroviny

2 ks ( ja som dala 2 X 284 ml, taka gramaz je v anglickom baleni smotany + som dolialal mlieko iba par kvapiek, takze som mala 600 ml spolu)
170 g 1 tuba 170 g (pouzila som od Nestle)
100 g
3 ks
5-6  stoniek čerstvej ( ak nemate cerstvu, pouzite 4KL sušenej levandule)




Postup

  1. 1

    Naozaj velmi jednoduchy. Slackovu smotanu dame do hrnca. Pridame sladené mlieko a levandulu. Zohrejeme, nevarime! Nechame postat 30 minut. Potom levandulu scedime.

    Levanduľová zmrzlina (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Zltka vyslahame a pridame do smotany. Preslahame spolu. Dame zohriat na miernom ohni, ale opat nevarime!

    Levanduľová zmrzlina (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pridame polamanu cokoladu a miesame, kym sa cokolada nerozpusti.

    Levanduľová zmrzlina (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Potom zmes prelejeme do uzatvaratelnej dozy. Nechame dobre vychladnut. Uzavrieme a odlozime do mraznicky. Vzdy po hodine dobre premiesame (najlepsie vidlickou) a ulozime spat do mraznicky. Premiesanie kazdu hodinu opakujeme aspon 4 krat .

    Levanduľová zmrzlina (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    No a potom sa uz len oddavame lahodnej chuti levandulovej zmrzliny....

    Levanduľová zmrzlina (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    A mozte si aj zanotit: Ty jsi má, levandulová Nádherně celá levandulová Famózně levandulová Levandulová.... tralalalalaaaaaaa....

    Levanduľová zmrzlina (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    a toto je moja levandula :)))

    Levanduľová zmrzlina (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

klaura
zaujímavý recepis ... už aj si ukladám medzi zmrzky ... :)
evusik
zmrzlinu určite urobím.... a tá tvoja levanduľa je prekrásna :-)
tatranka
Samé rásne a aj voňavé recepty.Zmrzlinka už uložená.
lusinkab
Takze uz viem presne co urobim zo susedovej levandule :-) krasny receptik uz je v KK a potom dam vediet ako to dopadlo
adkas
dakujem vam vsetkym za vase mile komentariky, za vas cas... chystam sa na take susienky s levandulou..... a mozno aj panna cotta bude... urcite sa s vami podleim o receptuse... len kedy to bude, to ja teda neviem:)))
cica2
milujem vôňu levandule, ale zmrzlinu som takúto ešte nejedla :-)....krásne fotky a aj recept :-)
sjuz
...levanduľovú zmrzku som prvý raz jedla v Prahe v reštaurácii Provence, pred 17timi rokmi...a vtedy ma očarila...krásny recept:)!
adkas
@cica2 najvyssi cas vyskusat, neolutujes, ver mi.... @sjuz myslim, ze nadisliel cas dat si repete:)))




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia