Pikantná paradajková salsa fotorecept

marianne - fotkamarianne, 24. júla 2012
Pikantná paradajková salsa (fotorecept)
Foto: marianne

Recept je z vegetaránskej kuchárky.Bol pod názvom SPICY TOMATO SALSA.Pálivá je naozaj dosť,ja mám rada pálivé,ale toto bolo aj pre mňa dosť.... Dá sa Zobraziť celý popisRecept je z vegetaránskej kuchárky.Bol pod názvom SPICY TOMATO SALSA.Pálivá je naozaj dosť,ja mám rada pálivé,ale toto bolo aj pre mňa dosť.... Dá sa kombinovať aj samostatne, buď s tortilla chips,alebo plackami,chlebíkom,na hrianku a pod....Robila som ju po prvý krát,asi mala byť ešte na jemnejšie posekaná. Potom som zistila,že som ju mohla dať do malého mixéra(choptera) možno na budúce....Kto nemôže štiplavé, môže nahradiť feferonky zaváranou kápiou alebo zaváranou paprikou...

20 minút
príprava

Suroviny

3-4 ks
1 ks
2 strúčiky
2 ks
1/2 ČL
2 PL
1 ks
2-4 PL
podľa chuti




Postup

  1. 1

    Do strednej servírovacej misy vložíme nadrobúčko posekané paradajky,cibuľu,cesnak,jalapeno,vločky z chilli a koriander.(nezohnala som,nedalo sa svietiť, bola petržlenová vňať).Pridáme limetkovú šťavu,olivový olej,korenie.Zachladíme v chladničke aspoň 1 hodinku.

    Pikantná paradajková salsa (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Podávame s tortilla chips,čerstvým chlebom alebo s toast....

    Pikantná paradajková salsa (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Robila som ho podľa tohoto receptu.

    Pikantná paradajková salsa (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Chuťovo bola výborná.

    Pikantná paradajková salsa (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

cistinka
Tvoj recept sa mi páči, musím vyskúšať aj tvoju salsu :-)
micanela
Urcite skusim - len ja nesmiem pikantne takze bez papriciek. S arabskym chlebom bude vyborna.
mimitje
Vyzerá to super, Marianka. A práve sa mi páči tá konzistencia, takže vyskúšam to presne takto.
marianne69
dakujem:-)dievcata,ktore nemozete palive,skuste dat namiesto feferoniek alebo stiplavych papriciek,zavaranu cervenu kapiu alebo zavaranu papriku,robievam aj tu,v zime ju mame radi na chleba s maslom....chut bude velmi podobna,ale nepaliva.....
afataga
robievam podobne ale bez koriandra, je to velika dobrota, jeme to na hrianke
honestka
Ak pridas aj bazilku - je to vyborne aj ako natierka na bruschetta /opeceny sendvic/ a k tomu snad uz len nejake dobre slovenske pivko.
medovnicek
júúúúúúúúúúj narobila si mi obrovskú chuť, už mám recept v kk a musím si túto salsu čím skorej pripraviť
helca103
túto dobrotu si rada urobím aj ja - hoci bez tej chili papričky ktorú nemôžem ale inak SUPER
rybarkuchar
Je tu viac receptov na salsu a určite by Ťa ta tento recept pochválil každý Mexičan. Ja síce nie som z Mexika, len z Horehrohnia ale chválim Ťa.
marianne69
Ktovie? a mozno by rukami zalomil,ze o takejto salse jakziv nepocul:-)))ale dakujem,potesi...:-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia