Moje kávenky

renka73 - fotkarenka73, 12. decembra 2012
Moje kávenky
Foto: renka73

Tieto kávenky som poskladala z troch receptov a niečo aj vymyslela :) priznavam,že jedna dávka bola málo :)))

30
porcií
9 minút
na 160 °C

Suroviny

Cesto:
80 g
100 g /pomleté
130 g
1/2
1 lyžička
1 lyžica
2
250 g
Krém:
100 g
1 ks
100 g
50 g
1 lzyžička
Poleva:
1 ks
100 g
1 lyžička




Postup

  1. 1

    Z múky,cukru,orieškov,masla,kávy,mlieka,žĺtkov a prášku do pečiva vypracujeme cesto.Dáme ho do chladničky aspoň na hodinku.Bude sa s ním lepšie pracovať.

  2. 2

    Všetky ingrediencie na krém poriadne vyšľaháme a aj ten dáme do chladničky.

  3. 3

    Vychladené cesto rozvaľkáme na hrúbku asi 3-4mm a vykrajujeme kolieska,ktore kladieme na plech s papierom na pečenie.Pečieme v predhriatej rúre.Vychladnuté kolieska natreme krémom(jedno koliesko natrieť krémom a naň položiť druhé koliesko nenatreté).Takto pripravené namáčame v poleve,ktorú si pripravíme z bielka,cukru a kávy poriadne vymiešať nie šľahať aby sa nespravila pena.Ostali by na poleve bublinky.

    Moje kávenky - obrázok 3

Diskusia k receptu

fany1602
mňam ale tie ostatné koláčiky by ma tiež zaujmali?teda recepty!!!
medulienka122
renka, práve som ti chcela napísať, že "zavádzanie verejnosti" sa trestá,che. Máš to tam samé hriešne lakocinky, sem s nimi!
renka73
Moc vám ďakujem-sľubujem,že pošlem všetky moje rezepty len mi dajte cas.Malá ide mať v sobotu 3 roky ak musím dneŕs začať piecť lebo prídu zajtra detkovci triasť rvučičkou :))
3sandra3
naši doma tiež majú radi kávenky,,, takže tieto vyskúšam
tiginko
@renka73 čo myslíš, mohla by som miesto mletej kávy použiť instantnú? Nejako mi tam tie zrniečka nepasujú....
renka73
Nieviem neskusala som ale môže to byť dobre aj z rozpustnej kávy.
papkoska
@renka73 Zaujal ma recept, ale nie je tam chyba? Hrubka 3-4 cm by bola asi prilis, tie kolieska su urcite tensie. Ci je mysleny priemer kolieska? A potom sa to zliepa plnkou alebo len koliesko, plnka a poleva? Ten obrazok hotoveho produktu je malicky a neda sa mi zvacsit. Dakujem za odpoved.
douglas
Hmmm...nápaditý rcp. Káva je prvý chleba, ktorý každé ráno jem :). Máš je nádherné, takové pravé, kávové.
evanaaa
Takéto kávové sú úžasné. Kde ide káva, čokoláda alebo gaštany, to je moje. Už si ukladám medzi Drobné pečivo.
palokuchki
Vsetko co je kavove mam rada. Tieto tvoje kavenky vyzeraju velmi dobre, recept si ukladam.
amazonka29
...práve robím tvoje kavenky,veľmi pekne dakujem za inšpiráciu a zaujímavý recept ;) Mám možno ,,hlúpu,, no pre mňa praktickú otázku....ako,či kde ich mám skladovať? Vopred dakujem za odpoved




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia