Letný bravčový guláš

notak - fotkanotak, 22. júla 2012
Letný bravčový guláš
Foto: notak

Už toľko dní je chladno, že organizmus doslova pýta niečo na zohriatie. Teda myslím jedlo, ktoré nás poriadne ohreje ale navodí aj letnú chuť. Zobraziť celý popisUž toľko dní je chladno, že organizmus doslova pýta niečo na zohriatie. Teda myslím jedlo, ktoré nás poriadne ohreje ale navodí aj letnú chuť. Pripravil som pre vás ďalší z foto receptov.

4
porcie
30 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

0,5 kg
2 viazaničky
4 ks
4 ks
2 strúčiky
 štipku




Postup

  1. 1

    Postavíme trochu vody a necháme zovrieť. Medzi tým nakrájame mäso na menšie kocky, ďalej cibuľku, a papriku.

    Letný bravčový guláš - obrázok 1
  2. 2

    Pripravená cibuľka.

    Letný bravčový guláš - obrázok 2
  3. 3

    Na kocky nakrájaná paprika.

    Letný bravčový guláš - obrázok 3
  4. 4

    Keď nám zovrela voda, prepichneme nožom paradajky a dáme do vrelej vody cca na 1 minútu. Paradajky potom odblanžírujeme a nakrájame na malé kocky.

    Letný bravčový guláš - obrázok 4
  5. 5

    Do hrnca dáme olej a vložíme mäso, ktoré dobre prepečieme za stáleho miešania. Potom pridáme cibuľku a spolu prepečieme. Vhodíme prepasírovaný cesnak, sol, kmín, červenú papriku, čierne korenie. Podlejeme trošku vodou a necháme cca 20 minút variť za stáleho miešania.

    Letný bravčový guláš - obrázok 5
  6. 6

    Keď je mäso orestované pridáme cibuľku.

    Letný bravčový guláš - obrázok 6
  7. 7

    Pred koncom pridáme paradajky a papriky a dusíme cca 10 min.

    Letný bravčový guláš - obrázok 7
  8. 8

    Dobre premiešame počas dokončovania.

    Letný bravčový guláš - obrázok 8
  9. 9

    A môžeme podávať na stôl. Dobrú chuť.

    Letný bravčový guláš - obrázok 9

Diskusia k receptu

notak
:))) To pozadie je malá koreninová záhradka.
evanaaa
Aj ja by som si dala......tiež dávam do guľášov papriku aj paradajku a samozrejme, vždy aj niečo štipľavé, inak, ako ty, až na jedno: muž by mi nezjedol, ak mäso, najmä gulášové, nepláve v šťave, jemu by som na plytký tanier dať nemohla. To by bolo pre neho " suché ", kde by si namáčal chlieb?
notak
evanaaa, hahahaha jasne ale na tom plytkom taniery to vyznelo akurat :) Jasne chlieb treba namač :) Dik




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia