Tvarohový zázrak

soniatko - fotkasoniatko, 22. júla 2012
Tvarohový zázrak
Foto: soniatko

Milujem v lete ovocno-smotanové koláčiky. Večer ma manžel nechal bez dozoru a takto to dopadlo :o)

Suroviny

4
200 g
8 PL
200 g
500 g
100 g
80 g
200 ml
750 g
400 ml
220 g
2 ks
200ml




Postup

  1. 1

    Žĺtky, cukor a vodu vymiešame dopenista. postupne pridame múku, prášok a sneh z bielkov. Upečený korpus potrieme najprv ovocnou plnkou. Dáme stuhnúť a potom potrieme plnkou tvarohou.

  2. 2

    Malinová plnka. Maliny dáme do hrnca s vodou a cukrom jemne prehrejeme, rozmixujeme ponorným mixérom, uvedieme do varu a uvaríme s pudingovým práškom na kašu. Potrieme korpus.Ovocie v plnke môže byť presne podľa chuti. Mám odskúšané aj čučoriedky, ríbezle...

  3. 3

    Tvarohová plnka Tortové želé rozmiešame vo vode a za stáleho miešania uvaríme. Necháme vychladnúť a pridáme k tvarohu vymiešanému s cukrom smotanou a vanilkovým cukrom. Natrieme na vychladnutu malinovú plnku. Necháme v chladničke stuhnúť najlepšie cez noc. Posypeme napríklad strúhanou čokoládou.

Diskusia k receptu

tinca
fantázia, mám rada takéto koláčiky:)
marijanka712
super koláčik hned by som si dala ..... vypadá lákavo a potom sa nečuduj , že ta tak zviedol..... ukladám do kk
salinka
Jej, dalsia dobrotka. Ten je urcite svely. A ten "huslovy kluc", alebo cinske pismenko, to je tiez velmi efektne:-)))
dogagador
velmi pekne, urcite sa na to dam, je to elegantne, efektne, vhodne na kazdu prilezitost, ved sa aj vola tvarohovy zazrak :-)
askadaniela
mne ta cokoladova ozdoba verne pripomina biskupsku berlu :D, kolacik je veelmi lakavy, upecieme a ukladam, vdaka :-)
sovka62
Ak budeš takto pokračovať, manžel ťa bude nechávať bez dozoru častejšie, v nádeji, že po návrate domov ho bude niečo také úžasné ako toto.
soniatko
@sovka62 sladkym sa mu nezavdacim... nestastna to zena :o))) vynimocne sa ale do chlpa zjedol... cim to asi bude?
orchidea
pekný koláčik si upiekla a určite aj vynikajúci, plnky sú dobre skombinované... ukladám si
frezia
Nadherny,idem ho urobit,ale s marhulami,lebo maliny zial,nemam.
zuzlik0402
recept vyzerá úžasne, už ho mám uložený, chcem sa len opýtať dve veci:
- koľko toho želé ide na také množstvo tvarohu a smotany?
- je tá tvarohová plnka potom dosť tuhá, aby sa použila aj ako náplň do torty? unesie na sebe ešte korpus a nebude sa roztekať pri krájaní?
Ďakujem.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia