Kotlíkový guláš

majka231 - fotkamajka231, 13. júla 2012

Suroviny

350 g
500 g
200 g
1 ks
300 ml
1 ks
2 ks
1 balenie
2 PL
1 KL
1 KL
400 g
1 šálka
60 g




Postup

  1. 1

    Umyté mäso nakrájame na kocky a posypeme gulášovým korením.Do kotlíka dáme roztopiť masť a vložíme na kocky nakrájanú slaninu a oškvaríme.Speníme cibuľku na krúžky nakrájanú klobásku,pridáme mäso a opečieme,pridáme šampiňóny,posolíme,posypeme mletou červenou paprikou,okoreníme pridáme rascu,zalejeme vodou a varíme.K polomäkkému mäsu pridáme lečo a na kocky nakrájané zemiaky.Pridáme majorán,pokrájané feferóny,podľa chuti pridáme vegetu a dovaríme.Podávame s čerstvým chlebom.

Diskusia k receptu

honestka
na kotlikovy je treba dat tolko cibue ako masa a robit ho pomaly.
Ja huby ani vegetu nedavam. a taky poriadny, vareny vonku by mi teda padol dobre aj hned.
evanaaa
Kotlíkový pravý som jedla len raz , na záhradkárskej párty, je to iná chuť ako ten domáci na platni, bol zahustený chlebom. @majka231 , tie mäsá si dala naraz variť, nebolo jedno tvrdšie ako druhé? Ale na to množstvo by som dala aj štyri veľké cibule, jedna je veľmi málo. Tiež mi tam tie šampióny nejdú, ak už, tak lesné huby. Ale ak chutil, prečo nie.
marinha
Stále mám problém s kúpou správneho mäsa na guláš. Raz mám dobré, inokedy nie a neviem, ktoré je to dobré... Kombinácia dvoch druhov nerobí problém?
Aké mäso odporúčate? V sobotu prevetráme kotlík :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia