Chlieb s vônou domova

archaa - fotkaarchaa, 7. júla 2012
Chlieb s vônou domova
Foto: archaa

Niet nad cerstvý, vonavý, chrumkavý a este teplý domáci chlebík... Bez chleba a soli by sme si tazko vedeli svoj kazdodenný zivot predstavit... Ja si Zobraziť celý popisNiet nad cerstvý, vonavý, chrumkavý a este teplý domáci chlebík... Bez chleba a soli by sme si tazko vedeli svoj kazdodenný zivot predstavit... Ja si chlieb na svojom stole vázim a velmi rada ho peciem...samozrejme s LÀSKOU... Inak tomu nebolo ani tento víkend. Tento chlebík je nás najoblúbenejsí, najlepsí je cerstvý, samozrejme, ale vydrzí aj niekolko dní, ak sa nieco zvýsi :)

14
porcií
90 minút
príprava
45 minút
na 200 °C

Suroviny

500 ml
1 CL
stipka
1/2 kocky
600 g
200 g




Postup

  1. 1

    Cesto som nechala vypracovat a vykysnút v pekárnicke. Hotové som vybrala na dosku vysypanú múkou a vytvarovala som okrúly bochnícek. Vrch som potrela vodou, este nechala podkysnút a vo vyhriatej rúre na 200 stupnov som ho piekla 45 minút.

  2. 2

    Pred vlozením do rúry ho môzete najprv prikryt alobalom, aby vám vrch skoro neprihorel. Pred dopecením alobal odoberte.

  3. 3

    Po vybratí z rúry chlebík necháme vychladnút.

    Chlieb s vônou domova - obrázok 3
  4. 4

    Domov, co vonia chlebom, chlieb, co vonia domovom. Krásny víkend vsetkým!!!

    Chlieb s vônou domova - obrázok 4

Diskusia k receptu

hanee
vyzera nadherne, s prikryvanim chleba nemam dobru skusenost, skusila som to len raz a bol uuuplne "gumovy", tvoj je ale uplne ukazkovy .o)
sracz
Nádhera, vôňa, chuť domova. Viem čo hovorím, teda píšem!!! Všade je chlieb o dvoch kôrkach, ale ten náš, s poéziou domova, je predsa len N Á Š_každodenný!!!!!!! Blahoželám Ti ku krásnej práci @Archaa - si naozaj rúče dievča!
danda3
Slávka, chlebík je úžasný, veru niet nad dobrý domáci chlieb, normálne cítim sem jeho vôňu.♥
hanee
akurat som na tvojom blogu objavila bryndzovniky, vyzeraju famozne na fotke, mam kocku bryndze v ladnicke, tusim si na vecer este troska prikurim a vyskusam ich.
archaa
Izabella: Dakujem!

Hanee: ak bol tvoj gumový, kamen úrazu môze byt aj inde..napr. múka,drozdie, rúra alebo aj samotný recept.

sracz: tvoj komentárik ma obzvlást potesil, pretoze bol vyjadrením aj mojich pocitov a lásky k domovu a chlebu.
Dakujem za pochvalu a milý kompliment :)
archaa
Darinka, dakujeeeeeeeeem!

hanee: dakujem a bryndzovníky ti veru vrelo odporúcam, sú výborné!!!Potom daj vediet ako sa vydarili :)
archaa
tak veru,Stacy, niet nad domáci :) dakujem :)
leomax
Veru tak! Niet nad chlebík upečený s láskou. A z toho Tvojho cítiť tu lásku. Dá sa to čítať aj medzi riadkami. Veľmi si ma potešila,hádam aj zajtra sa do toho pustím. Ďakujem Ti, a prajem Ti ešte tisíce takých krásnych chlebikov!
mlsalka
fuu ale dala by som si hned. cerstvy teplucky chlebik sa da jest aj suchy bez nicoho. az mi tecu slinky pri tej predstave :-D
archaa
leomax: velká vdaka, tvoj komentárik ma velmi potesil a drzím palce pri pecení :)

medovnícek: dík! :)

mlsalka: veru teplý, chrumkavý s maslom a solou. mnaaaaaam ;)
nonna
Ukladám do KK a aspoň symbolicky posielam kúsok Slovenského posoléného zo stola osláv starých Slovanov na našom území, ktoré sme mali v tieto dni hlavne v Nitre.
archaa
nonna to je veeelmi milée, dakujem, a velmi si to vázim!!!
marcy
moje slová :-)...máš ho lákavý,čenčnime....Ty chlebík a ja domáce maslo a voňavý malinový lekvárik :)))
nonna
@archaa - veľmiiiiiiiiiiiiiiiiii "rádo! sa stalo!!!!! Pohodové a svieže leto!
cica2
Milá @archaa upiekla si nádherný chlebík a dala si mu krásny názov! :-))



archaa
marcy: mnaaaam to masielko a lekvárik od teba sa velmi hodí,takze cenc by urcite bol :)

enerrgizer: dakujem! :)

nonna: Aj tebe zeláaaaaaaaaaaam krásne leto!!!:)

cica2: vdaka za pochvalu a názov si tento chlebík ozaj zaslúzi :)
astheart
Chlebíček úžasný. Já mám celou sbírku receptů na chléb a pořád zkouším, který bude nejlepší...... :) Porovnávám obsah tekutin v těstě. Docela se mi ten poměr 500 ml ku 600 g mouky zdá hodně..... Jak to, že se ti neroztekl? Já bych určitě měla placku!. Plech vymazáváš nebo podsypuješ moukou?
astheart
Chlebíček úžasný. Já mám celou sbírku receptů na chléb a pořád zkouším, který bude nejlepší...... :) Porovnávám obsah tekutin v těstě. Docela se mi ten poměr 500 ml ku 600 g mouky zdá hodně..... Jak to, že se ti neroztekl? Já bych určitě měla placku!. Plech vymazáváš nebo podsypuješ moukou?
babidka
Chlieb s vonou domova ...poznam to ! Dcera byva v zahranici a kupit tam krasny vonavy chlieb - to je vec nemyslitelna ....Tak sa naucila piect chlieb sama .
Mas ho velmi pekny a urcite je aj taky chutny ako vyzera .
archaa
Astheart: no neviem, ci máme tu v Nemecku inú múku, ale neroztiekol sa nikdy, avsak,myslím, ze kazdá gazdiná uz vie priblizne, kedy je cesto riedke a este treba pridat múky alebo kedy má dostatocnú konzistenciu, takze to sa dá v priebehu miesenia dokorigovat.
Plech ani nevymazavam ani nepodsypujem :) pouzivam papier na pecenie :)
archaa
babidka, veru tak ako pises, v zahranicí sa az cnie po dobrom domácom bochníku chleba. Dakujem!!
mariaklara
Ten chlebík vonia až sem, je nádherný, ako by ho bola piekla tá naj, naj.... pekárka. Ukladám, určite ho urobím.
marienka44
@Archaa ,uz je recept ulozeny v kolonke v mojeje KK.
Nepridavas ani ocot, ani vareny zemiak? Celozrnna muka je razna?
Vyzera pekne, ako kupovany v obchode. :-)
archaa
mariaklara: tvoj komentárik ma velmi potesil, dakujem a budem sa tesit, ked vyskúsas :)

marienka44: Nie, ani ocot, ani zemiak. :) Celozrnná, môze byt aj razná, grahamová, spaldová, podla chuti alebo si môzes upiect len biely a v tom prípade pec iba z bielej chlebovej múky.:)
A dakujem za pochvalu :)
medulienka122
nedá mi, aby som ti nezložila poklonu za taký krásny, vydarený chlebík! hlásim sa do tvojho fanklubu...
jokin
Vyzerá ozaj veľmi pekne a chutno. Nech sa ti podarí každý ktorí budeš piecť.
archaa
medulienka122: dakujem za velmi milý komentárik!!!

jokin: tiez velká vdaka, s pecením chleba to síce nie je vzdy isté, ale verím ze sa zakazdým podarí,ked budem opät piect :)
zdezda
pridavam si tvoj krasny, vonavy chlebik do kolonky chlieb-pecivo, nikdy som chlebik nepiekla iba na papieri, dobry napad, vyskusam to aj takto, dakujem :-)
irenaw
krásny recept aj popis a bochník ani nehovorím. recept uložený. tiež ma už na linke čaká kvások a poobede ideme na to :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia