Zelená fazuľka ako hríby

valeri - fotkavaleri, 5. júla 2012
Zelená fazuľka ako hríby
Foto: valeri

Nakoľko teraz mám v záhrade veľa rôznej čerstvej zeleniny, pomyslela som si, že po tieto dni trošku žalúdok odľahčím a som sa Zobraziť celý popis Nakoľko teraz mám v záhrade veľa rôznej čerstvej zeleniny, pomyslela som si, že po tieto dni trošku žalúdok odľahčím a som sa rozhodla dnes pre fazuľku. Toto jedlo voláme doma "fazuľka ako hríby", lebo ju pripravujem podobne ako hríby, a keď ho robím v zime z mrazenej fazuľky, trochu chuťou hríby pripomína. Ale samozrejme hríby sú hríby :-))

5-10 minút
príprava

Suroviny

  struky
  nasekaná nadrobno
 pretlačený
  surové




Postup

  1. 1

    fazuľku som umyla a očistila

    Zelená fazuľka ako hríby - obrázok 1
  2. 2

    a pokrájala asi na pol cm kúsky

    Zelená fazuľka ako hríby - obrázok 2
  3. 3

    a cibuľu na kocky

  4. 4

    fazuľku som uvarila v slanej vode do polomäkka, podľa chuti môžte aj úplne domäkka, zliala do sitka a nechala odkvapkať

    Zelená fazuľka ako hríby - obrázok 4
  5. 5

    Na troške olivového oleja som opražila cibuľku, pridala som rascu, korenie a nakoniec papriku, vysypala na to fazuľku, vegetu, lebo fazuľka je trošku mdlej chuti, pretlačený cesnak (množstvo podľa chuti) a premiešala. Potom som znížila teplotu na min. a prikryté som to všetko nechala trošku podusiť

    Zelená fazuľka ako hríby - obrázok 5
  6. 6

    Potom už len klasicky surové vajíčka ako na praženicu, premiešať a je hotovo.

    Zelená fazuľka ako hríby - obrázok 6
  7. 7

    K tomu už len kopec surovej zeleninky, nejaké celozrnné pečivo alebo kúsok chlebíka a za tým pohár vychladeného radlera

    Zelená fazuľka ako hríby - obrázok 7

Diskusia k receptu

dajanca
uložené... vyskúšam... fazuľku mám rada aj hríby... :-)
sovka62
Pripravujem takto nielen fazuľku, ale aj reďkovku, mladý kalerábik, vodnicu a zistila som, že tú typickú chuť hubovej praženice tam asi dodávajú tie vajcia a koreniny, lebo všetko to chutná rovnako ako napr. praženica z bedlí. Huby nejem, ale toto mi chutí veľmi.
jokin
Robím podobne, keď chceš mať hubovú príchuť tak stačí pridať trochu sušených dubáčkov, alebo hubový bujón. Ja to tak praktikujem, ale milujem aj čistú chuť fazuľky.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia