Citrónové kolieska s malinovým krémom fotorecept

palokuchki - fotkapalokuchki, 7. júla 2012

Vy tam mate teraz cerstve maliny a jahody a ja som vyberala z mraznicky posledne zasoby z minuleho leta. Chcela som pouzit vsetky maliny Zobraziť celý popisVy tam mate teraz cerstve maliny a jahody a ja som vyberala z mraznicky posledne zasoby z minuleho leta. Chcela som pouzit vsetky maliny co tam este zostali. Preto som ich pridala aj do tejto plnky. No namiesto malin sa moze pouzit hociake ovocie. V povodnom recepte bola v plnke stava z maracuji.

20ks
porcií
20 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

cesto:
200 g
100 g
225 g
80 g
1 KL
plnka:
200 g
80 g
2-3 PL




Postup

  1. 1

    Vsetky suroviny na cesto som dala do misky a rukou som ich zmiesila do kopy.

    Citrónové kolieska s malinovým krémom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Odmerkou, ktora mi odmeria 1Pl

    Citrónové kolieska s malinovým krémom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    som vykrajovala cesto.

    Citrónové kolieska s malinovým krémom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Z cesta som sformovala gulicky, ktore som poukladala na plech vylozeny papierom na pecenie.

    Citrónové kolieska s malinovým krémom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Gulky cesta som postlacala vidlickou. Keksiky som piekla vo vyhriatej rure 180C 10 minut. Treba to sledovat, mozno niektore rury pecu rychlejsie. Upecene keksiky som polozila na mriezku a nechala vychladnut.

    Citrónové kolieska s malinovým krémom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Plnku som si pripravila zmiesanim masla, cukru a malin. Tou som potom naplnila vychladnute keksiky. Ako som spomenula na zaciatku, v povodnom recepte bola do plnky pouzita stava z maracuji. Aj tak je to velmi dobre.

    Citrónové kolieska s malinovým krémom (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

sovka62
Veľmi sa pi páčia, sú také rovnaké, že som si myslela, že sa piekli vo formičkách. Páči sa mi aj tá odmerka, je super že vie odmerať rovnaké množstvo cesta na každú guľku. Takú by som využila veľmi často, ale tu ju asi nezoženiem.
cica2




krásne sa ti vydarili, musia byť chuťovo výborné! :-)
marijanka712
sovka ja mám také odmerky niekedy boli ako príloha ku umelohmotným krabiciam a to rôzne velkosti nevedela som na čo použiť odniesla som do záhrady a tma stoja tiež bez použitia aspon viem načo ich použijem @palokuchti velmi dobrý nápad a hladne božské keksíky aj ja mám ešte nejaké zbytky malin a jahôd v mrazničke najvyšši čas ich použiť.dakujem za rp.
zdenkas
Veľmi peknučké koláčiky,také oku lahodiace,no ako chutia musím vyskúšať,ale určite fajn,dík za rcp.
palokuchki
Vsetkym vam dakujem za vase mile komentare. Som rada, ze sa vam recept pacil.
vavan
nádherne koláčiky a s tou malinovou plnkou musia byť vynikajúce
sjuz
len zopakujem, čo už povedali ostatní:) - vyzerajú veľmi chutne a musia byť výborné! ukladám do kk!
jerica
krásne , veru si ukladám , no samozrejme vyskúšam , odmerku mám zmrzlinovú vyklápačku , tú mám na ryžu a aj ked deti prídu na zmrzlinu , tešia sa, že si môžu vyklopiť ako u zmrzlinára.
janger
Danka, take jemnucke keksiky :-)...A dobry napad s tou odmerkou. Mam celu sadu tych lyzicovych odmeriek, su sikovne.
irenaw
nemám slov, všetko už bolo napísané, krásne sú :-)
nikola166
ja som ich robila už asi 5x :D sú také úúžasné :D .. cesto je úplne super, krehké .. neviem, to je tou maizenou ? .. spájala som lekvárom, krémom .. ale zjedli sa aj bez plnky :) .. super recept .. ďakujem :)))
palokuchki
@nikola166 som velmi rada, ze vam tieto keksiky chutia a dakujem ti, ze si dala vediet. To vzdy velmi potesi. Mas pravdu cesto je krehke kvoli tej maizene.
ibica
Už som ich robila, sú vynikajúce. Len odporúčať môžem. Sú výborné aj ako sušienky, aj s plnkou. Sú krehké, chutné. Ďakujem za fantastický recept. :), :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia