Párky v cibuľovej omáčke fotorecept

palokuchki - fotkapalokuchki, 7. júla 2012

Je to velmi jednoduchy recept, dost rychlo pripraveny. Velmi vhodny, ak mate pristup k domacim parkom, alebo klobaskam.

4-6
porcie
10 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 kg
2 PL
2 ks
1 KL
2 PL
400 ml




Postup

  1. 1

    V prvom rade som mala problem ako spravne prelozit sausage do slovenciny. Podla google by to mala byt klobaska alebo parka. Ak sa mylim a je presnejsi nazov na tento druh parkov opravte ma, prosim. Tieto parky mi doniesol syn od polskeho masiara, kde momentalne pracuje. Mam zaruku, ze neobsahuju ziadne chemicke pridavky, tak ich rada pouzivam. Parky som opiekla na panvici zo vsetkych stran.

    Párky v cibuľovej omáčke  (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Aby mi to vsetko dookola nestriekalo parky som prikryla takymto sitkom

    Párky v cibuľovej omáčke  (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    a na sitko som poukladala papier na utieranie. Mozu byt aj servitky. Parky sa pekne opecu, para z nich sa zachyti na papieri a sporak zostane cisty.

    Párky v cibuľovej omáčke  (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Opecene parky som si odlozila na tanier.

    Párky v cibuľovej omáčke  (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Do panvice kde som opekala parky som dala cibulu pokrajanu na mesiaciky. Cibulu som opoprazila do makka.

    Párky v cibuľovej omáčke  (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Do oprazenej cibule som pridala curry korenie, premiesala a este asi minutu spolu poprazila.

    Párky v cibuľovej omáčke  (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Potom som pridala muku a tiez som ju chvilu poprazila s cibulou.

    Párky v cibuľovej omáčke  (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Oprazenu cibulu som osolila a okorenila cerstvo mletym korenim.

    Párky v cibuľovej omáčke  (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Vsetko som zaliala vodou a nechala som to spolu povarit.

    Párky v cibuľovej omáčke  (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Do uvarenej omacky som pridala oprazene parky a nechala som to chvilu este vsetko spolu prevriet. Na koniec som omacku posypala posekanou petrzlenovou vnatkou. Parky som podavala s domacim chlebom, no chutne su aj so zemiakovou kasou. Ak nemate radi curry korenie, vynechajte ho a pridajte korenie alebo bylinky, ktore vam chutia.

    Párky v cibuľovej omáčke  (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

medulienka122
môže to byť zaujímavé, podľa foto to skôr vyzerajú na klobásky - u nás ich predávajú na grilovanie. Ale je to jasné aj tak, vyskúšam
mijaita
Recept na prvni pohled zaujal. Ano, podle obrazku jsou to grilovaci klobasy, ale tahle omacka se bude hodit i jakekoliv uzenine, myslim. Objevila jsem v Lidlu vynikajici, vobave, ne drahe, ne spekate, SLEZSKE KLOBASY. k tom to bude take vynikajici. Vyzkousejte, jsou skvele nejen na grilovani, ale i na burtgulas, ohrate s horcici ci krenem....
"omacku" urcite udelam, klobasy ale nepoleju, necham k volnemu pouziti v misce na stole.
Pekny recept !
mijaita
Jeste musim pochvalit dokonalou prezentaci receptu a velmi peknymi fotkami ! Doslova lakaji a myslim, ze kdyz nebude gril ale pouze domaci trouba, udelam do misy, jak je vyfocene.
viera1
@mijaita ,súhlas,tie sú vynikajúce aj do fazuľovej a kapustovej polievky.Ja kupujem len túto,je to taká šunková klobása.
izabella929
vyzerajú ako domáce klobásky neúdené, ktoré si ja dávam po zabíjačke do mrazáka...príma jedlo.-))))
babav
Jedlo vyzera chutne uz z uvodneho foto...paci sa mi tvoja cibulova omacka .U nas by to podla vzhladu bola klobasa ,parky su hot dogs.....
ajay
Vynikajuci napad, lepsie ako hot dog!
abdul
U mňa potešenie z takého receptu. A popis fantastický. Skúsim na spišských párkoch.
neposed
mam vyborne udene kralicie klobasky, isto vyskusam s nimi, aj ked oboje by vyborne chutilo aj samostatne, cibulu mam velmi rada. A spolu to bude mnamicko.
mijaita
Ze vsech variant dnesniho obeda vysly tyhle grilovaci klobasky. Zarazeny mezi grilovacimi recepty. Vyborne!!! A ty grilovaci klobasky, velke i male, jsou uplne nejlepsi v te cibuli.
Diky za moc hezky recept !



waocipa
recept vynikajúci svoju jednoduchosťou(v Poľsku mojej domovine sa tieto parky volali-BIALA SUROWA KIELBASA)...
palokuchki
@mijaita , velmi si ma potesila. Tak rychlo si tento recept vyskusala. Som rada, ze si bola spokojna. @waocipa mne sa zda, ze syn hovoril, ze ich aj tu tak volaju. Tieto klobasky su tu medzi poliakmi velmi oblubene. Ten masiar, kde robi syn ich robi velmi dobre. @abdul , @neposed , @marianne69 dakujem za komentare.
mikino43
ešte som ich neskušal ale podla toho popisu a fotky vyzera to bit fajn vyskušam zdravy mikino
afataga
najskor som ani nemala v plane recept otvorit, ked som videla parky, ale ani neviem preco som ho otvorila a mozem ti len zavidiet, ze mas pristup k takym parkom, lebo u nas sa neda kupit nic, co by neobsahovalo ecka a ine nechutne veci :-( omacka je zaujimava
zdezda
mnaaaaam, cibulova omacka, robievam ju, no bez tych korenin, co uvadzas, tvoja alternativa ma laka, vyskusam ju, dakujem za inspiraciu
rea1
myslim, ze by sa to tu dalo nahradit niecim, co sa vola bavorska biela klobasa. mna ale zaujala hlavne ta cibulova omacka. a este s kari korenim - tak to nemoze mat chybu, lebo cibule a cesnaku nikdy nie je dost. :-))
3sandra3
Dnes som objavila skvelý recept.... určite vyskúšam,,,,tá omáčka určite dodá super chuť.
mijaita
@3Sandra3 a mne jsi rc pripomnela, uz jsem zapomnela, ze existuje! Varila jsem to onehda urcite 3x a nedavla jsem mouku, ale částečne rozmixovala a husta omacka byla dost. Vidim to zas na grilovaci klobasky, ty male, bile, u nas je maji v bio obchudku!
martakv
Dlho som odkladala tento recept, ale dnes som vyskúšala....a mňam!!! My sme mali s varenými zemiakmi ale aj chlebík by bol stačil. Určite som nerobila posledný krát, cibuľu máme veľmi radi a klobáska/párka nič nepokazí. Ďakujem za recept a odporúčam vyskúšať.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia