Burgenlandská maková torta fotorecept

pivonka - fotkapivonka, 22. júna 2012
Burgenlandská maková torta (fotorecept)
Foto: pivonka

Je to vlastne koláč, ibaže okrúhly a veľmi dobrý, zvlášť pre toho, kto obľubuje mak. Keďže tam nejde žiadna múka, zrejme je vhodná aj Zobraziť celý popisJe to vlastne koláč, ibaže okrúhly a veľmi dobrý, zvlášť pre toho, kto obľubuje mak. Keďže tam nejde žiadna múka, zrejme je vhodná aj pre celiatikov. Recept mám z kuchárskej knihy Pečieme s pôžitkom.

12
porcií
45 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

4 ks
150 g
150 g
200 g
na špic noža
45 g
6 ks




Postup

  1. 1

    Na spodok tortovej formy som pricvakla pečiaci papier, ktorý som veľmi jemne potrela maslom. Keď si boky torty nevymažeme a nevysypeme múkou, bude vhodná aj pre celiatikov.

    Burgenlandská maková torta (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vyšľaháme si žĺtky s cukrom.

    Burgenlandská maková torta (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pridáme roztopené a vychladnuté maslo a dobre zašľaháme. .

    Burgenlandská maková torta (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vmiešame mak, prášok do pečiva a citronát.

    Burgenlandská maková torta (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh a zľahka vmiešame do makového piškótu.

    Burgenlandská maková torta (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Cesto dáme do tortovej formy a zarovnáme.

    Burgenlandská maková torta (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Upečieme v rúre - v tej mojej na 180°C cca 45 - 50 min.

    Burgenlandská maková torta (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Tenkým nožom obozretne oddelíme korpus od formy. Vrch posypeme práškovým cukrom. Ja som použila šablónu.

    Burgenlandská maková torta (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

radulienka
Mňam, makové môžem stále, krásny a jednoduchý recept, pekne dekorovaná tortička, vďaka...
pivonka
@lucylee , citronát je kandizovaná citrónová kôra, najlepšie svoja, tá je bez éčiek. Na Vareche, niekde v diskusiách, je návod na výrobu pomarančovej kandizovanej kôry.
Dievčatá, ďakujem za slová uznania, som rada, že sa vám páči. @tiziana , @raduienka , áno, je jednoduchá a ak si pozriete moje recepty, väčšinou sú veľmi jednoduché a ja to považujem za veľkú prednosť. Tortička je naozaj veľmi chutná, taká vláčna.
ebaka
ukladám,makové milujeme...dik za recept
ola111
@pivonka ,keby som nemala čo-to upečené,urobila by som ju aj hneď,
páči sa mi...

jerica
ako dobre , že @mariaklara tento pekný receptík otvoril a pripomenula.Je hodný vyskúšania , ukladám :-)
pivonka
@mariaklara , @jerica a iní varecháči, som rada, že vás môj recept oslovil. Je to menší koláčik (aspoň nepriberieme), ale veľmi chutný, vhodný aj pre celiatikov a ak si ho upečiete, určite budete spokojné.
lilimi
mozem potvrdit,naozaj vyborny,piekla som uz dva krat
silvia68
Tento sa mi veľmi páči, jednoduchý, rýchlo hotový, bol vynikajúci. Super receptík.
pivonka
@silvia68 , Som rada, že si urobila a že chutil.
Veľmi oceňujem, že si okomentovala moje recepty. Keď chýba spätná väzba, zdá sa mi, že sú už tak hlboko zahrabané v ostatných receptoch, že o nich ani nikto nevie. Z tvojich komentárov vidím, že moje recepty žijú a to ma teší.
wiwi
dakujem ,moje hľadanie niečoho makového sa vyplatilo !
rea1
chcela som včera piecť nejaký jednoduchý malý koláč ale akosi z toho zišlo. čo je vlastne dobre, lebo toto sa mi nesmierne páči, mak milujem a hneď po príchode domov ho spravím. už sa teším. :-))
vercaveronika
Vynikajúci koláčik, robím ho kamoske, ktorá nemôže ani mlieko ani múku. Recept som si upravila, aby bol koláč mokrý... Dávam doň šálku čerstvych mrazených viniciek alebo banán porezany na kúsky. Vrch koláčika potriem kyslym džemom a zasypem kakaom. Mnamka
1boby
piekol som podla tvojho receptu
je nezmysel piect 50 min
správny čas pečenia je 20 max 25 min
oprav si to
nikto to tu nepiekol ?!
1boby
@lucylee (22.6.2012 21:55)

kúpiš v Lidli
aj sa to volá Citronat (kandizovaná citronova kora)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia