Bábovka plnená fotorecept

babina49 - fotkababina49, 16. júna 2012
Bábovka  plnená (fotorecept)
Foto: babina49

Túto bábovečku robievam už roky, bývala len posypaná vanilkovým cukrom,ale rodina sa sťažovala, že je "drhnúca",tak som ju začala plniť krémom a už máva Zobraziť celý popisTúto bábovečku robievam už roky, bývala len posypaná vanilkovým cukrom,ale rodina sa sťažovala, že je "drhnúca",tak som ju začala plniť krémom a už máva úspech.

Suroviny

3 ks
150 g
150 g
3/4 balíčka
3/4 dcl
3/4 dcl
1 PL
krém:
4 dcl
1 ks
1 ks
2-3 PL
200 g




Postup

  1. 1

    celé vajcia vyšľaháme s cukrom do peny,pridáme postupne olej,letnú vodu a na koniec múku zmiešanú s práškom do pečiva. 2/3 cesta vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej bábovkovej formy. Do 1/3 cesta zamiešame kakao,rozlejeme ho na biele cesto a zľahka vidličkou premiešame,aby nám vznikol "melír". Pečieme...a čas pečenia je moja slabá stránka. Kontrola prebieha za pomoci špajdle :-))

    Bábovka  plnená (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    2 dcl mlieka, kryš.cukor,vanilk.cukor dáme variť a v zvyšných 2 dcl mlieka rozmiešame puding a vlejeme ho do vriaceho mlieka. Uvaríme hustý puding a necháme ho vychladnúť.

    Bábovka  plnená (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    maslo vymiešame a pridávame vychladnutý puding

    Bábovka  plnená (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    možme pridať trochu vaječného likéru,alebo vanilkovú arómu

    Bábovka  plnená (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    nastúhanú čokoládu

    Bábovka  plnená (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    bábovku prerežeme 2x

    Bábovka  plnená (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    a ponatierame krémom

    Bábovka  plnená (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    nezabudneme si nechať trochu krému aj na potretie povrchu,aby sme zakryli "nerovnosti" sposobené pri vyklopení bábovky-akosi sa mi prichytila

    Bábovka  plnená (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    posypeme kokosom a popolievame roztopenou čokoládou

    Bábovka  plnená (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

margaretka28
Super bábovka, zastúpi aj tortu, páči sa mi aj ten výsledný efekt s tou čokoládou,jednoduché a pritom pekné.Uložím si ju.:-))
vavan
nápadita s tou plnkou,aj mne sa večne každá prichytí a to už som vyskúšala všetky možné formy
bibia1
super bábovečka, dnes sme mysleli na to isté :)
3sandra3
jééého.... plnenú bábovku som veru ešte nejedla .... a ani nerobila... určite vyskúšam.
jerica
fajn, dobrý nápad proti "drhnutiu" vydarená :-)
malusa
Tak takuto babovku som este nevidela ,super napad,dakujem!
zdenkas
Rýchle,krásne a určite výborné-výborný nápad,dík.
hannah22
robila som ju raz ako tortičku pre vnučku , do stredu som postavila bábiku a ozdobila krémom a striebornými perličkami... foto nemám
podla časopisu Dorka... vnučka už má 18 rokov.... čas letí ... ukladám... :))
dominika30
Vyzera velmi pekne, skusim ju urobit, s tym, ze nepoviem nikomu, ze je plnena, to bude prekvapko az sa zakusi :)
marie5
vavan@ píšeš, že sa Ti bábovka skoro vždy prichytí, skus vymastiť formu masťou a tak vysypať múkou, mne sa tento postup osvedčil...
siskam
Bábovku som včera upiekla, dnes sme ju konzumovali na oslavách a všetci si ju veľmi chválili a samozrejme pýtali recept. Určite ju budem robiť veľmi často. Je to rýchlovka a vynikajúca. Namiesto vaječného likéru /nemala som/ som dala mandľový likér. Vďaka za recept.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia