Banskobystrické kvetinové hodiny

pacun110 - fotkapacun110, 27. mája 2012
Banskobystrické kvetinové hodiny
Foto: pacun110

Banskobystrické kvetinové hodiny v Národnej ulici,boli postavené,pravdepodobne, v roku 1959 (nie je to isté, nikde som nenašiel zdroj informácií) a keďže vedľa nich,od nepamäti, Zobraziť celý popisBanskobystrické kvetinové hodiny v Národnej ulici,boli postavené,pravdepodobne, v roku 1959 (nie je to isté, nikde som nenašiel zdroj informácií) a keďže vedľa nich,od nepamäti, býva môj svokor a práve teraz sa dožíva okrúhleho jubilea,tak čo iné ako slanú tortu v tvare ich by som mu neurobil??

Suroviny

500 gr
500 gr
nátierka šmirkas :
250 gr
250 gr
nátierka hydinová :
120 gr
250 gr
60 gr




Postup

  1. 1

    ... a,veru, som aj urobil!Najprv som si spravil nátierky - z bryndze,masla, mladej cibuľky,mletej rasce,červenej papriky a soli - šmirkas a z hydinovej paštéty,syrokrému, masla,cibule, soli a korenia - takú hydinovú.

    Banskobystrické kvetinové hodiny - obrázok 1
  2. 2

    tmavý chlieb som si,3 kusy, dal vedľa seba,natrel asi pol centimetrovou vrstvou šmirkasu a dal ďalšiu vrstvu chleba - nie však krajec na krajec,ale som ich "previazal" tak ako murár tehly. Dal som,na seba, 4 vrstvy chleba a spravil som to 2x,aby bol výsledný tvar štvorec!

    Banskobystrické kvetinové hodiny - obrázok 2
  3. 3

    biely chlieb som,úhľadne, naukladal na tácku - 3 x 3 krajíčky a tie som natrel nátierkou paštétovou. Tiež,tak zhruba polcentrimetrovou vrstvou.

    Banskobystrické kvetinové hodiny - obrázok 3
  4. 4

    dal som ďalšiu vrstvu toastového chleba - aj tak,pomedzi,medzery som vyplnil zbytkami (jedno z detí sa už stihlo ponúknuť aj šmirkasom!) chleba,

    Banskobystrické kvetinové hodiny - obrázok 4
  5. 5

    zatrel som to vrstvou nátierky a odložil do ľadničky,nech to stuhne.

    Banskobystrické kvetinové hodiny - obrázok 5
  6. 6

    na druhý deň som tmavý chlieb zrezal do naklonenej roviny a uložil na svetlý.

    Banskobystrické kvetinové hodiny - obrázok 6
  7. 7

    natrel som aj ten šmirkasom,okraje spodného som natrel syrokrémom ,na vrch som si dal šálku - aby som mal pekný ciferník a opatrne som to zasypal nadrobno nakrájanou paprikou - hore žltou a červenou a dole zelenou - že,akože tráva a kvietky.

    Banskobystrické kvetinové hodiny - obrázok 7
  8. 8

    šálku som dal preč,ciferník som zasypal paprikou červenou,okraj som vyrezal zo šunky,číslice z tvrdého syra a ručicky zo žltej papriky.Ozdobil som to ešte uvarenou brokolicou - to,akože kríky,

    Banskobystrické kvetinové hodiny - obrázok 8
  9. 9

    trošku,ešte vyčačkal - detaily, ktorým rozumiem iba ja a keďže mi ostalo celkom dosť zeleniny a moja drahá mala v ľadničke dosť šunky a dajaké salámy,tak ma veľmi milo prekvapila s takouto nádhernou obloženou tortou!

    Banskobystrické kvetinové hodiny - obrázok 9
  10. 10

    no,neni pekná?

    Banskobystrické kvetinové hodiny - obrázok 10

Diskusia k receptu

sovka62
No je pekná, je, aj tá hodinová, aj tá údeninová a nepochybne aj tvoja manželka. A dieťatu sa nečudujem, veď májová bryndza je najlepšia, a čo má čakať do druhého dňa do oslavy?
Si ty šikovníček, poradíš si s teplým jedlom a pripraviť nejakú parádu na studeno tiež nemáš problém, ako vidím.
zdenkas
Naozaj je parádna,páči sa mi tortička, si šikovný Palec hore.
klaura
obdivujem ... to musí byť dobrota
aj keď môj muž je na sladké, pri najbližšom sviatku ho prekvapím takouto slanou tortičkou ... kk
helca103
všetky tvoje recepty sú úžasné - netreba veľa slov, tvoje dielo sa chváli samé

evusik
jasné, že je pekná.... pekne si to vymyslel s tou trávou a kvietkami, to si musím zapamätať... predpokladám, že torta mala veľký úspech :-))
sonulienka
pekná pekná určite sa svokrovi páčila a tie kvetinové hodiny volakedy v BB vysádzal moj sused vždy sme chodili ako deti obdivovať susedovu prácu.
hannah22
perfektné a ten nápad ozaj nemá chybu, urobené s láskou ..... ukladám ako inšpiráciu.... :))
nelajsia
krása, určite sa aj zjedla celá... a takýchto chlapov, co toto vedia, kde rozdavali vtedy,???????
waocipa
ja slintám tak mi treba-mam žalúdočné problémy a len snorím na vareche-ukladám,si veľmi šikovný na1*...
ivanakc
Ukladám recept, už dávnejšie sa na takéto niečo chystám




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia