Cigánske zemiaky

martinko550 - bez fotkymartinko550, 24. mája 2012

skvele chutne,a najme richle na pripravu ,,,,vecsinou ich pripravuju romovia strednej a menej strednej vrstvy

4
porcie
20 minút
príprava

Suroviny

 1.kg
1 az 2




Postup

  1. 1

    zemiaky ošupeme apokrajame na polky alebo aj na štvrte,umyjeme vovode a povarime do meka,

  2. 2

    na druhej panvici vylejeme cca.deci oleja a pridame pokrajanu cibulu.Pražime ju do zlatista

  3. 3

    Uvarene zemiaky precidime a vlozime do hrca,pridame nane vysmazenu cibulu (aj s olejom),posolime podla chuti,podava sa ktomu kysle mlieko ,,,,dobru chut

Diskusia k receptu

fiby
Ja zemiaky milujem na každý spôsob.
mamatata2
To je jedlo podľa mojej chuti. Chutné a vhodné aj dva dni pred výplatou. Tí Rómovia vedia, čo je dobré.
ivanakc
mamatata2, - pekný komentár : ) K receptu - v jednoduchosti je krása. Škoda tej gramatiky : ) , ale berem to tak, že v rýchlosti sa i to stáva.
lacquer
Kedysi dávno som čítala, že kombinácia kyslé mlieko a varené zemiaky je mimoriadne zdraviu prospešná. Ako deti sme to mávali na večeru veľmi často, dnes už pomenej, ale asi práve cez víkend to napravím:)
pacik
Tak toto sa u nás pripravuje už roky rokúce, len sme nevedeli, že sú cigánske a namiesto oleja dávame maslo, príp. bravčovú masť...
duschko
Tak ako pise "pacik". Uz sa neviem dockat novych zemiakov. S poprazenou cibulou a kyslym mliekom je to pre mna lepsie ako masko. No tie nove zemiaky zo supermarketov nemusim.
lubavuska
U nás sú na stole aspoň raz do týždňa...:-) V jari posypané petržlenovou vňaťkou. Občas namiesto oleja použijem domácu masť, no a to je o inej chuti...:-)
dadmara0807
robím aj já tieto zemiaky ale voláme ich trepané lebo keď tam vylejem cibulku nemiešam ale trepem z hrncom kým sa spojí cibulka zo zemiakmi ( prestanú sa hýbať :) )
evanaaa
Takto som mala rada zemiaky staré, ale chutia mi aj uvarené v šupke, ošúpané, pokrájané . Cibuľku si dáme popražiť na masť a na ňu potom hodíme zemiaky, ktoré opekáme. Len tieto sú vhodné skôr ako príloha k äsu.
kimlo
...rád by som vedel ked stredná alebo menej stredná vrstva cigáňov berú zemiaky... :-)
martinko550
kimlo :D:D:D:D kde beru?poliaci chodia predavať ,, čuduj sa svet veľmi lacno haha :))))