Jahodová Šarlota fotorecept

tothka - bez fotkytothka, 24. mája 2012
Jahodová Šarlota (fotorecept)
Foto: tothka

Túto nepečenú tortu som kedysi robievala veľmi často, dnes som si na ňu spomenula pri čítaní diskusií na Vareche a rozhodla som sa ju Zobraziť celý popisTúto nepečenú tortu som kedysi robievala veľmi často, dnes som si na ňu spomenula pri čítaní diskusií na Vareche a rozhodla som sa ju pripraviť a pridať, veď čas jahôd je už tu

15
porcií
90 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

30 g
200 ml
3 ks
1 ks
4 PL
2 ks
500 g
500 ml
2 bal.
4 ks
150 g
1 lyžička
5 PL
4 PL




Postup

  1. 1

    Na prípravu som použila roládu, ktorú si upečieme snáď každý podľa svojho osvedčeného receptu, prípadne podľa mnou uvedeného.

  2. 2

    Upečený korpus zrolujeme a necháme vychladnúť. Vychladený natrieme džemom podľa chuti. Ja som použila černicový. Celú roládu nakrájame na 2 cm kúsky. Prípravu rolády pozná hádam každý, nefotila som, pretože ma sklamal foťák- vybité baterky.

  3. 3

    Vezmeme si misu a vyložíme ju piškótovou roládou, alebo si dno aj boky tortovej formy vystelieme piškótami namočenými v mlieku, môžeme doň pridať aj trochu rumu. Táto alternatíva je síce pri príprave rýchlejšia, ale efektnejšia je roláda, ktorá po vyklopení pripomína korytnačí pancier. Ale to už predbieham a štartujem starý foťák.

  4. 4

    Do mlieka nasypeme želatínu a jemne ju zahrejeme, aby sa roztopila. Vymiešame žltky s cukrom a vanilkovým cukrom

    Jahodová Šarlota (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Dve šľahačkové smotany vyšľaháme do tuha, pozor neprešľahať.

    Jahodová Šarlota (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Zmiešame želatínu so žltkami a šľahačkou

    Jahodová Šarlota (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Vezmeme si misu a vyložíme ju pokrájanou roládou

    Jahodová Šarlota (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Do zmesi pridáme jahody a všetko vylejeme do vyloženej misy

    Jahodová Šarlota (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Na povrch ešte poukladáme zvyšné kúsky rolády a dáme stuhnúť do chladničky, najlepšie do druhého dňa.

    Jahodová Šarlota (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Na druhý deň vyklopíme Šarlotu z misy a podávame

    Jahodová Šarlota (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

fiby
Vyzerá to mňam! Robievam to podobne, ale nerobím roládu, len korpus natretý lekvárom a potom všetko ostatné. Ale vyzerá dobre a pekne. Díky ukladám si recept. Ahoj.
gionima
noo vyberam si recept na nedelu a toto teda vyzera dobre :) ukladam
marcy
jóóój s černicovým džemom.......a pravá šľahajda,efektné a chuťovo skwelééé :)
adustek
výborný recept :) ja ho poznám pod názvom korytnačka :D ale je naozaj úžasný :)
tinca
úžasný rcp, hneď by som si dala:)
hubata
Šarlota je proste šarlota: krásna pre oči, dobručká pre jazyk.
tothka
Ďakujem za skvelé komenty, @tinca , priznám sa , že aj ja by som si ešte dala, ale neušla sa mi. @adustek aj moje deti ju volajú "korytnačka". Doobeda návšteva, poobede vnúčatá, takže nie je po nej ani stopy, vlastne plná umývačka tanierov, ale to poteší, keď im chutilo.
tothka
@alexidi ja tiež občas robím s piškótami a tá tvoja vyzerá veľmi pekne a veru stojí za vyskúšanie. Tak nabudúce skúsim podľa teba.
danda3
Šarlotu som ešte neskúšala, vyzerá úžasne!☺
domci4
jéééj ďakujem....to asi kvôli mne :) ale ja namiesto tej želatinky použijem želatinový stužovač...teším sa :)
tothka
@domci4 daj vedieť ako stuhla so želatínovým stužovačom, ešte som to neskúšala, ale mám v pohotovosti, treba mi ho minúť.
domci4
:) len sa bojím dať tie surové vajcia :( do cesta...musím ich dať?
stacy77777
nakoľko sa mi tvoj recept veľmi páčil, dnes som upiekla, tiež som dala ztužovač za studena,lebo som nemala želatínu a ztuhlo to pekne, len ma mrzí, že som nezohnala jahody, obehala som 4 obchody, čo tu máme,ale smola. Tak som skúsila dať melón a pomaranč, farebne je to tiež pekné, ale tú jahodovú si určite nenechám ujsť, TOTHKA - vďaka za recept
tothka
@stacy77777 som rada že sa ti podarila aj s obmenou ovocia, ja tiež dávam aj iné, podľa sezóny a dostupnosti. Som rada, že si pridala koment, hlavne preto, že si robila so stužovačom, ja som to ešte neskúšala,ale chcela by som. Keďže je to overené, nebudem sa obávať ho použiť. Ďakujem.
tatranka
Vždy sa mi tento zákusok, / Šarlota/ páčil.Dávno pred tým som sa ho chystala pri nejakej slávnostnej príležitosti upiecť.A potom som naň pozabudla a urobila niečo osvedčené.
No pri pohľade na tvoju Šarlotu som sa rozhodla definitívne.Jahody stále majú,takže pekný a chutný zákusok bude.
stacy77777
domci4 - nedávala som žĺtka, dala som zatiaľ len šľahačku vyšľahanú a 2 stužovače za studena, držalo to super, len mi troška robil problémy pomaranč pri krájaní a to som dala malé kúsky, cesto som robila klasicky ako na roládu, sneh zo 4 bielkov,pridávala som striedavo žĺtka, cukor, múku. Ale aj tak sa chystám urobiť jahodovú podľa Tothky, aj so žĺtkami v náplni. Ja robievam aj kakaovú plnku jednu so surovými žĺtkami,zatiaľ/klop....../, nám nikomu nič nebolo.Táto prvá - to bola len taká skúšobná jazda, synom sa to veľmi páčilo
gionima
vyskusala som a porozdavala,aj po rodine a kazdemu veelmi chutila,velmi velmi chutna!Muz nakazal dat ju medzi oblubene recepty :)
veronika353
Já jsem taky vyzkoušela,tvoje Šarlotka se mi povedla a byla moc dobrá.Nejmladší syn si ji objednal k narozeninám:-))))
3sandra3
Tvoja Šarlota je krásna . Skúšala som aj ja ju urobiť, a takto mi vyšla.


gemerka
tak tuto mlsku som chcela uz davno urobit,ale som sa nevedela dopracovat k receptu som velmi rada ,ze som ho objavila a mozem vyskusat...uz teraz hovorim mnam,mnam,ukladam k receptom
tothka
@gemerka vitaj na Vareche, som rada, že ťa šarlota oslovila, určite tu nájdeš ešte veľa zaujímavých a výborných receptov a nápadov, ktorými sa môžeš inšpirovať.
veronika353
A zase je tu čas jahod a tak jsem zase dělala tuto Šarlotu,byla výbornáááááááááááá.......
marika21
Ja som ju jedla asi pred 10-15 rokmi. Bola vynikajúca. *****




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia