Rožtenka
Foto: pacun110

Pre niekoho je takáto "rožtenka" regulérne hlavné jedlo,pre niekoho zákusok,niekto ju ani za svet nevezme do úst a niekto si za ňou ide nohy Zobraziť celý popisPre niekoho je takáto "rožtenka" regulérne hlavné jedlo,pre niekoho zákusok,niekto ju ani za svet nevezme do úst a niekto si za ňou ide nohy dolámať! Ale je to nenáročné, lacné a ľahké jedlo a kto ju má rád,tak mu spôsobí príval radosti,gastronomickej rozkoše a koncert vône a chuti v ústach...

5 - 6
porcií
25 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

7 ks
4 - 5 ks
500 g, ale poctivý!
1 dcl
1 ks
1 ks
60 g




Postup

  1. 1

    ...určite je veľmi veľa spôsobov prípravy,ale u nás doma sme ju robili 1.x a to takto :

    Rožtenka - obrázok 1
  2. 2

    ...rožky sme si nakrájali (dnes sme mali funkcie v kuchyni rozdelené - manželka krájala,strúhala, cukrila,ukladala a zapekala a ja som fotil) na centimetrové kolieska,ktoré sme pocukrili kryštáľovým cukrom,zaliali mliekom a zľahka premiešali. Umyté a očistené jablká sme nahrubo postrúhali a posypali škoricovým cukrom.

    Rožtenka - obrázok 2
  3. 3

    ...plnotučný hrudkovitý tvaroh sme premiešali s cukrom kryštáľovým a vanilkovým a zapekaciu misu sme vymastili maslom a...

    Rožtenka - obrázok 3
  4. 4

    ...vysypali strúhankou a ...

    Rožtenka - obrázok 4
  5. 5

    ...začali,pekne vedľa seba, ukladat rožky.

    Rožtenka - obrázok 5
  6. 6

    ...na rožky sme utľapkali nastrúhané jablká,ktoré časom pustili šťavu,tak sme dali aj tú!

    Rožtenka - obrázok 6
  7. 7

    ...na to všetko tvaroh,

    Rožtenka - obrázok 7
  8. 8

    ...ďalšie rožky,len tak, sem tam masla a ešte posypať strúhankou a škoricovým cukrom!

    Rožtenka - obrázok 8
  9. 9

    ...čo nám ostali strúhané jabĺčka,tak sa na ne vrhla naša Lenka a véľmi jej chutili!

    Rožtenka - obrázok 9
  10. 10

    ...a takto vyzerá "rožtenka" po pol hodinke pečenia v rúre aj s odobratou degustačnou vzorkou. Je mierne pripečená,ale,aspoň je fajná, chrumkavá..

    Rožtenka - obrázok 10
  11. 11

    ...trošku sa podegustuje,aj decká sa,pomaličky zbiehajú...

    Rožtenka - obrázok 11
  12. 12

    ...a s radosťou a úsmevom na tvári,sa môže jesť - dobrú chuť ,priatelia! !

    Rožtenka - obrázok 12
  13. 13

    ...a chutila veľmi !!!

    Rožtenka - obrázok 13

Diskusia k receptu

evusik
že rožtenka :-)))))))))))))))) čo ty nevymyslíš.... ale vyzerá fajnovo, podľa úsmevov tvojej rodinky bola rožtenka určite dobrá :-)
afataga
podla mne je viac ako mierne pripecena :-) mam to rada ale to cierne by som nejedla
milad
Už už som chcela kibicovať, že ďalší kuchár neznalý spisovnej slovenčiny...naopak! Máme nové slovo! A hlavne nový recept, vyzerá dobre, príležitostne skúsim.
modrykamen
Tiež ma zarazil názov, ale to je to moje povrchné čítanie ! Aj môj mančaft to má veľmi rád, aj miesto koláča. Akurát že do tvarohu pridávam hrozienka.
rennatte
podla mna spravny nazov, lebo este ani raz som nerobila zemlovku zo zemli ale s rozkov,,,pekne dekoracie na tanieri :-)
irenaw
ja si musím robiť mini verziu "toastovku" naši nechcú hlavný chod na sladko ;-)
babkamt
Chválim dekoráciu. Vidieť , že papáčom chutilo. Robievam aj ja.
medovnicek
moji chlapi sú skorej mäsožravci, ale ja by som si veru dala kúsok, vidím, že ochutnávačom veľmi chutilo:)
mamatata2
Robievam podobne, ale do rožkov dám 2 žĺtka a sneh, super postup a krásne naservírované.
jarunka
Pekne naaranzovane, ako vidiet chutilo a co by nie taka dobrota.
evanaaa
Ja tiež robím buď z rožkov alebo z vianočky (dia), d do mlieka dám žľtky, sneh navrch, ten tam mám rada. Kým som mohla cukor, vymiešala som žĺtky s ním a zamiešala do rožkov, tak to bolo najlepšie, ako koláč. Dala by som si, len dvaja to nepojeme.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia