Kakaové rožky točené

Róbert Földes
z pekárne F&K Komárno, víťaz medzinárodnej súťaže Bratislavský rožok 2012, 6. mája 2012
Kakaové rožky točené
Foto: Pravda - Ivan Majerský
4
porcie
90 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

Cesto:
300 g
50 g
1,5 PL
štipka
10 g
1 ks
100 ml
 na potretie
Plnka:
50 g
100 g
1 balenie
50 g
100 ml




Postup

  1. 1

    Do misky dáme droždie s vlažným mliekom. Rozpustíme a necháme nakysnúť asi 15 minút. Pridáme cukor, margarín, soľ a múku. Vypracujeme stredne husté až tuhé cesto, ktoré necháme 20 minút oddychovať na lopári. Potom rozvaľkáme asi na 35–40 cm priemer na 3 mm hrúbku, a natrieme plnkou až po okraj.

  2. 2

    Plnka: Kakao, cukor, vanilkový cukor a strúhanku rozmiešame s mliekom na hustotu, aby sa dalo natrieť na cesto (2 mm).

  3. 3

    Krájacím kolieskom rozvaľkané cesto nakrájame na osem častí v trojuholníkovom tvare. Tie od kraja stáčame dovnútra, až vznikne rožok. Rožky kladieme na vymastený pekáč, necháme ich asi 30 minút vykysnúť. Potrieme vajíčkom a pečieme vo vyhriatej rúre pri 210 – 220 oC do hneda.

Diskusia k receptu

medovnicek
klobúk dolu, nádherné pečenie, určite aj tento recept vyskúšam, páči sa mi tá plnka presvitajúca medzi záhybmi rožkov
hubata
Ako by ich jedna mater mala, perfektne sú zamotané. Ja už rožky nerobím, vždy mi vytiekli, tak robím už len závin.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia