Kuracie prsia v lístkovom cestíčku

matus113 - fotkamatus113, 18. novembra 2009
Kuracie prsia v lístkovom cestíčku
Foto: Matus113

Vhodné pre návštevy, môžeme podávať aj na sudeno, pri rôznych oslavách.

4-5
porcie
120 minút
príprava
90 minút
na 170 °C

Suroviny

1 balenie
400 g




Postup

  1. 1

    Lístkové cestíčko rozkrájame na 4 časti. Rozvaľkáme ho na múke.

  2. 2

    Kuracie prsia nakrojíme na plátok, osolíme, okoreníme a naplníme ingredienciami (napr. brokolica, šampiňóny, špargľa, oravská slaninka, plátkový syr).

  3. 3

    Naplnené kuracie mäso obalíme šunkou a dáme na cestíčko. Všetko zabalíme do bochníka. Bochník potrieme žĺtkom a dáme na vymastený plech. Posypeme rascou alebo mandľami.

  4. 4

    Dáme pomaly piecť na 150 - 170 stupňov do vopred vyhriatej trúby. Pečieme 1,5 hodiny. Nakrájame a podávame buď teplé alebo studené.

Diskusia k receptu

Vymazať
zela
Zdá sa mi to veľmi dobré,najmä pre hostí na Vianoce alebo Veľkú noc.Na tieto sviatky je napečeného veľa,najmä sladkého -torty,vanilkové rožky,perníky....,je dobré mať aj niečo slané okrem slaných tyčiniek.
Vymazať
panan
Dobrý nápad, zkusím to na Štěpána 26.12., vezmu to s sebou s dárky a gratulací vnukovi.
Vymazať
grandma
Jednoduchšie je opražiť narýchlo na panvici zo všetkých strán a potom vychladnuté zabaliť do lístkového cesta. Nemusí sa robiť v rúre tak dlho!
Vymazať
zmmm
vďaka za recept, robievam ich a doma mojim chlapom chutia :)
Vymazať
zela
Zdá sa mi to veľmi dobré,najmä pre hostí na Vianoce alebo Veľkú noc.Na tieto sviatky je napečeného veľa,najmä sladkého -torty,vanilkové rožky,perníky....,je dobré mať aj niečo slané okrem slaných tyčiniek.
Vymazať
panan
Dobrý nápad, zkusím to na Štěpána 26.12., vezmu to s sebou s dárky a gratulací vnukovi.
Vymazať
grandma
Jednoduchšie je opražiť narýchlo na panvici zo všetkých strán a potom vychladnuté zabaliť do lístkového cesta. Nemusí sa robiť v rúre tak dlho!
Vymazať
zmmm
vďaka za recept, robievam ich a doma mojim chlapom chutia :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia