Citrónový zákusok

celeblith - fotkaceleblith, 15. apríla 2012
Citrónový zákusok
Foto: celeblith

Recept som objavila v časopise Dobré jedlo, premiéru mal u nás na Vianoce a pre veľký úspech reprízu na Veľkú Noc a myslím, že Zobraziť celý popisRecept som objavila v časopise Dobré jedlo, premiéru mal u nás na Vianoce a pre veľký úspech reprízu na Veľkú Noc a myslím, že nebola posledná.

40 minút
príprava
10 minút
na 175 °C

Suroviny

200 g
200 g
100 ml
4 ks
2 KL
1-2 KL
na povrch:
4 PL
Krém:
100 g
75 g
200 ml
2-3 PL
50 g
1-2 PL
1-2 KL
Poleva:
200 g
1 PL
2-3 PL
2-3 PL




Postup

  1. 1

    Z vajíčok oddelíme žĺtky a bielky. Z bielok ušľaháme tuhý sneh. Potom žĺtky ušľaháme s cukrom do peny. Pridáme mlieko, múku s práškom do pečiva a s citrónovou kôrou a nakoniec zľahka primiešame sneh z bielkov.

  2. 2

    Cesto rozotrieme na plech s papierom na pečenie a pečieme približne 10 minút pri 175°C. Upečené cesto necháme vychladnúť.

  3. 3

    Krém: Maslo s cukrom vyšľaháme do peny. Z mlieka a múky uvaríme hustú kašu, v ktorej ešte za horúca roztopíme bielu čokoládu, pridáme citrónovú štavu a kôru a necháme vychladnúť. Potom postupne zašľaháme do maslovej peny.

  4. 4

    Z upečeného plátu stiahneme papier na pečenie, prekrojíme na polovicu. Potrieme citrónovým džemom (môžeme ho rozmiešať s rumom) a rovnomerne rozotrieme krém. Prikryjeme druhou polovicou plátu, ten opäť potrieme džemom.

  5. 5

    Poleva: Zmiešame práškový cukor s olejom, citrónovou šťavou a rumom. Polejeme pripravený zákusok. Necháme stuhnúť a vychladiť. Nakrájame rezy a podávame :)

Diskusia k receptu

elisticka
musi byt vyborny no citronovy dzem som este nekupovala .. musim niekde pozriet:)))
martamm
Pekny a sviezi, hlavne bez "ton" tukov, ulozeny, dakujeeeem
evanaaa
Kyselkavá sladkosť - to je ono. Iste je výborný, uvažujem, využiť zľavu na citróny, ak bude a spraviť si džem sama. Prípadne s pomarančom, tie bývajú tiež lacnejšie.
monnikka
robila ho svokra na vianoce, bol výborný, taký osviežujúci, dala by som si....
marijana
tento citronovy zakusok vyzera velmi dobre urcite ho vyskusam
marijana
tento zakusok som robilala v sobotu 5 maja a mozem potvrdit ze je naozaj velmi dobry !
sany11
zakusok je vyborný,svieži,tento víkend ho pečiem zas.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia