Veselé karfiolové placky fotorecept

pusta - fotkapusta, 15. apríla 2012
Veselé karfiolové placky (fotorecept)
Foto: pusta

Dostala som jarný karfiol, jarnú cibúľku, čerstvú petržlenovú vňať, peknú mrkvú, nové zemiaky a aj ked je nedeľa, rozhodla som sa pre veselé Zobraziť celý popisDostala som jarný karfiol, jarnú cibúľku, čerstvú petržlenovú vňať, peknú mrkvú, nové zemiaky a aj ked je nedeľa, rozhodla som sa pre veselé karfiolové placky. Robila som ich len zo samotnej zeleniny, bez syra alebo šúnky. Karfiol som nevarila , ale som ho strúhala súrový. Boli rýchlo hotové hotové a skvelé. Podávala som ich s novými petržlenovými zemiakmi, ľadovým šalátom a paradajkami.

4- 6
porcie
15 minút
príprava
4+4 minút
tepelná úprava

Suroviny

600 g jarný
1 zväzok s vňaťou
1 zväzok listová zelená
100 g čerstvá strúhaná
2 3 ks
8 PL
200 ml
 podľa chuti
1 CL
1 CL
1 CL
1 CL
8 PL
600 g nové
4 ks čerstvé
1 ks - malá hlávka /hlávkový
50 g čerstvé
podľa chúti  do šalátú




Postup

  1. 1

    Postúpne som si pripravila všetky súroviny. Karfiol som rozobrala na rúžičky, dobre som ho úmyla a súrový nastrúhala na jemnom strúhadle. Netreba variť,lebo pri pečení placiek dostatočne zmäkne.

    Veselé karfiolové placky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Petržlenovú vňať som posekala na drobno.

    Veselé karfiolové placky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Očistenú mrkvú som nastrúhala tiež na jemnom strúhadle.

    Veselé karfiolové placky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pokrájala som jarnú cibúľkú aj s vňaťoú na kolieska.

    Veselé karfiolové placky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Do misy som rozklepla vajcia, dala som tri, lebo boli menšie.

    Veselé karfiolové placky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Vajcia som rozšľahala s mliekom pomocoú vidličky.

    Veselé karfiolové placky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Pridala som múkú, ktorú som vmiešala.

    Veselé karfiolové placky (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Vmiešala som nastrúhaný karfiol, múškátový kvet, soľ, mleté biele korenie,...

    Veselé karfiolové placky (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    mrkvú, petržlenovú vňať, jarnú cibúľkú, kúrkúmú, kypriaci prášok a vymiešala som...

    Veselé karfiolové placky (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    hústejšie liate cesto, ktoré som nechala 1 hodinú odpočinúť.

    Veselé karfiolové placky (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Z pripraveného cesta som do rozpáleného oleja v panvici kládla polievkovoú lyžicoú kôpky, ktoré som rozotrela na placky a vysmažila do červena z oboch strán -z každej asi 4 minúty. Karfiolové placky sú od kypriaceho práškú krásne nadýchané a ľahúčke, vo vnútri sfarbené pekne do žlta od kúrkúmy a na reze vynikne oranžová farba mrkvy a zelená farba cibúľky a petržlenovej vňate. Zabúdla som odfotiť.

    Veselé karfiolové placky (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Podávala som s novými petržlenovými zemiakmi, erstvoú paradajkoú a ľadovým šalátom.

    Veselé karfiolové placky (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

marta23
Prepáčte, @Pusta , už som si to všimla aj pri iných receptoch: prečo dávate do slov, najmä na konci slova, dlhé u, teda ú? Zle sa to číta a vníma, pozerá na taký text. Ale recept je výborný.
tiginko
úplne všetky u sú s dĺžňom, možno nemá klávesu s krátkym u :-)...ale nevadí, je to ako hlavolam...inak placky vyzerajú super
redakcia
odpoveď od @pusta : @marta23 a ostatní, áno poúžívam dlhé "ú" miesto krátkeho a to vedome, lebo krátke "ú" mi definitívne vypovedalo a nedá sa opraviť. v servise na opravú pc mi povedali, že sa to dá opraviť len v devízovom zahraničí. žiaľ, nemám možnosť to zariadiť alebo si kúpiť nový pc, ktorý má plný servis aj ú nás. @marta23 dobre si si všimla, že dlhé "ú" mám vo viacerých receptoch, ale asi ti úniklo, že som to aj vysvetlila, ospravedlnila sa a poprosila som každého o pochopenie. teda činím tak ešte raz: "Milí Varecháči, prosím o prepáčenie za tento nedostatok aj v dalších receptoch, lebo nemám možnosť túto chybú vyriešiť. dakújem Vám za pochopenie a toleranciú.
redakcia
Odpoveď od @pusta : @jody , veselé sú preto, lebo hýria veselými farbami ako biela, žltá, oranžová a svieža zelená.
zdenkas
Mňam,toto papaníčko by som si dala hneď teraz,výborný rcp.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia