Maková bábovka s pudingovou plnkou

jajaem - fotkajajaem, 5. apríla 2012
Maková bábovka s pudingovou plnkou
Foto: jajaem

Mám rada koláče, v ktorých chrumká celý mak, tak som skúsila experimentovať a skombinovala som to s vanilkovým pudingom :) Výsledok ma milo prekvapil, Zobraziť celý popisMám rada koláče, v ktorých chrumká celý mak, tak som skúsila experimentovať a skombinovala som to s vanilkovým pudingom :) Výsledok ma milo prekvapil, preto sa s vami podelím o tento recept. Vo výbave mi chýba bábovková forma, preto som to piekla v tortovej, ale nič tomu nechýba.

12
porcií
20 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
3 hrnček
1,5-2 hrnček
1 hrnček nemletý
3/4 hrnček
1 hrnček
2 ks
1 ks
Plnka:
400 ml
1 ks
2 ks




Postup

  1. 1

    Vajíčka vyšľaháme do peny, pridáme cukor (uvádzam 1,5-2 hrnčeky, podľa toho kto má rád ako sladké. V pôvodnom recepte píšu 2, no mne stačilo 1,5 ). Pridáme mlieko, olej, mak, múku s práškom do pečiva, postupne šľaháme.

  2. 2

    Zároveň s cestom pripravujeme hustý puding zo 400ml mlieka , 2ks vanilkového cukru a vanilkového pudingu v prášku.

  3. 3

    Polovičku cesta vylejeme do vymastenej a vysypanej formy, jemne vlejeme puding (Ja som nedala uplne cely) a na to vylejeme zvyšok cesta. Dáme piecť do vyhriatej trúby na 180° zhruba 45 minút v bábovkovej forme.(Ja som piekla v tortovej asi hodinu , ale každá trúba pečie inak, treba kontrolovať špajdlou) Po vybratí z trúby môžme pocukrovať, alebo poliať polevou.

Diskusia k receptu

olusa
hmm....zaujímavé a určite chutné, ukladám :)
bejgi
vyzerá úžasne, ukladám, mak a puding, dobrá kombinácia :)
jajaem
ďakujem za pochvaly :) tu má velký úspech :P
spagetka153
dakujem za skvely receptik, musela som ho hned dnes urobit, chutiiiii nam veeelmi moc !!! krasne sviatky prajem !
jajaem
@spagetka153 Supeer , som rada že chutí :) Aj Vám krásne sviatky.
@alex : už z nej nič nezostalo :) ale babka určite niečo vyhúta x)
alexola
mám z dobrých zdrojov, že babka už vyhútala ;)
erinkaperinka
Práve to robím a vyšlo mi toho teda hojne :D..Už len čakám čo sa mi vyhreje trúba a šup to tam. Ďakujem za recept ;)
celka
@jajaem - musím ti to napsat, že s Tvoji bábovkou jsem sklidila velký úspěch. Pekla jsem ji na plechu jako zákusek na manželovy narozeniny
a od té doby jsem už ho pekla 3x a jen se po něm zaprášilo.
jajaem
@celka - som rada ze chutila :) aj u nas zmizla rychlostou svetla :)
Mak je zdravy a este k tomu aky vynikajuci ;)
tilau
včera sme si robili túto chutnú bábovku, je naozaj výborná a stačí menej cukru, lebo bola dosť sladká. Len ja som bola netrpezlivá a hned som ju vyklopila a polovica sa mi rozpadla. Myslím že som mala asi počkať kým ten puding trochu vychladne a stuhne...Ale nič to, na chuti jej nič neubralo :D
marie5
Piekla som minulú nedeľu,veľmi dobrý a nezvyčajný zákusok, iba sa mi zdal troch suchý, nabudúce by som dala celý hrnček oleja...
jajaem
podľa chuti :) ja nemám rada veľmi mastné , tak som si to zredukovala :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia