Chilli tortilla

martinis - fotkamartinis, 15. marca 2012
Chilli tortilla
Foto: martinis

Nedávno sa mi podarilo zohnať tortilly, tak som si na večeru jednu naplnil paradajkovo - čili zmesou :-)

1
porcia
10 minút
príprava
3 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
4 ks
1 KL
2 PL
70 g
(podľa chuti)




Postup

  1. 1

    3 paradajky umyjeme a nakrájame na menšie kúsky, dáme do malej panvice spolu s malým paradajkovým pretlakom, lyžičkou chilli omáčky a dvoma lyžicami ostrého kečupu.

  2. 2

    Dobre premiešame a chvíľu ohrievame na miernom ohni, podľa chuti je možné pridať i čili papričku - pre mňa to bolo ale dostatočne ostré a tak som ju už nepridával.

  3. 3

    Kým sa nám varí chilli náplň, tortillu si buď malú chvíľu opečieme na panvici alebo dáme na 10 - 20 sekúnd do mikrovlnnej rúry a pripravíme na tanier.

  4. 4

    Hotovou náplňou naplníme tortillu, zvinieme, posypeme oreganom a dozdobíme zvyšnou paradajkou. Žhavú chuť prajem ;)

  5. 5

    Môj tip : Moja náplň bola stredne štipľavá - množstvá kečupu i čili omáčky si upravte podľa vlastnej chute.

Diskusia k receptu

radulienka
Super, chlapče, kde na to chodíš, všetky tvoje recepty sú niečím zvláštne a mám ich uložené i postupne vyskúšam, ty si veľký gurmán...
grandma
Práve dnes mám na obed tortilly - náplň mäso nakrájané na rezance, lyžica majonézy, lyžica kys.pochúťkovej smotany, paradajka a paprika na rezance a posypané troškou korenia.
martinis
Ďakujem vám, snažím sa pripravovať si jednoduché a zdravé jedlá a najväčšou odmenou pre mňa je ak sa niekto nechá inšpirovať a taktiež si vyskúša :)) aa @grandma : takáto tortilla môže byť taktiež veľmi chutná :)
evanaaa
@martinis , ty máš rád pikantné? Mladí moc na štiplavé nie sú, ty ano, ale si aj šikovný.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia