Karfiolová krémová polievka fotorecept

babina49 - fotkababina49, 12. marca 2012
Karfiolová krémová polievka (fotorecept)
Foto: babina49

Dostali sme chuť na vypražený karfiol a keďže bol veľmi veľký,tak sme si urobili aj krémovú polievočku. Popozerala som tu receptíky a niečo Zobraziť celý popisDostali sme chuť na vypražený karfiol a keďže bol veľmi veľký,tak sme si urobili aj krémovú polievočku. Popozerala som tu receptíky a niečo som z toho stvorila.Mne polievka chutila,tak sa s vami podelím...

Suroviny

cca 400 g
cca 200 g
cca 100 g
podľa chuti
150-200 ml
1-2 KL (na zahustenie)
štipka
1 PL
20 g alebo maslo
1 kocka
može,ale nemusí byť




Postup

  1. 1

    Najskor som na oleji opražila nastrúhanú mrkvu,aby pustila peknú,žltú farbu.Zaliala som ju vodou,pridala na ružičky rozobratý karfiol, nakrájaný pór, kúsok petržlenu,vegetu,zeleninový bujón a dala som aj jeden pokrájaný zemiak.Varilo sa to asi 20 min.

    Karfiolová krémová polievka (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    medzitým som si z rožkov nakrájala malé kocky,ktoré budú ako príloha do polievky

    Karfiolová krémová polievka (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    opražila som ich na 1 ČL oleja

    Karfiolová krémová polievka (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    polievka je uvarená

    Karfiolová krémová polievka (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    ponorným mixérom som to všetko rozmixovala do krémova,doliala ešte podľa potreby vodou

    Karfiolová krémová polievka (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    vyliala som tam smotanu,v ktorej som rozmiešala 1 ČL solamylu,pridala štipku mletého muškátového orecha,dochutila vegetou a nechala prejsť varom.

    Karfiolová krémová polievka (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Dobrú chuť

    Karfiolová krémová polievka (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

tykadielko
karfiolová polievočka sa u nás často papká,robím ju troška inak,ale tá tvoja je tiež mňami....uvarím :D
lucylee
Ako inspiracia super. Pre mna bez solamylu, vsetka ta zelenina to uzasne zahusti a namiesto smotany tam supnem mlieko s kyslu smotanu. A samozrejme bez vegety, pokazi to chut tej uzasnej zeleninky.
machalica
polievočku varím,vyzerá výborne a verím že aj tak bude chutiť.Mňam
mariaklara
Keďže je pokročilá hodina k obedu a polievka je rýchlo hotová, idem ju robiť, vďaka.
hviezda
Keby to bola polievka a nie polievočka, a keby sa jedla a nie papala a pod., snáď by to bolo aj chutnejšie.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia