Zapečený baklažán s cícerom

zabiatko66 - fotkazabiatko66, 12. marca 2012

Cícer aj baklažán máme veľmi radi, tak som skúsila túto kombináciu.

2
porcie
20 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks menší
250 g
1 ks
1 ks
8 ks
1 ks
4  - strúčiky




Postup

  1. 1

    Baklažán nakrájame, posolíme necháme postáť 10 min. Potom opečieme na oleji z každej strany. Cícer namočíme večer do vody. Na druhý deň varíme v slanej vode a pridáme 1 bobkový list. (Môžeme použiť aj sterilizovaný). Cibuľku nakrájame na väčšie kúsky a dusíme na oleji.

    Zapečený baklažán s cícerom - obrázok 1
  2. 2

    Do udusenej cibuľky pridáme uvarený cícer, 4 rozkrojené cherry paradajky a 1 chilli papričku, 2 pretlačené strúčiky cesnaku. Okoreníme, osolíme a dusíme 10 min. Do udusenej zmesi vložíme upečený baklažán a zmiešame. Zmes vylejeme do zapekacej misy a dáme do rúry zapiecť na 10-15 min.

    Zapečený baklažán s cícerom - obrázok 2
  3. 3

    Upečený baklažán podávame so sezónnou zeleninou a ozdobíme kyslou smotanou do ktorej sme primiešali pretlačený cesnak, soľ, korenie a kôpor. Dobrú chuť.

    Zapečený baklažán s cícerom - obrázok 3

Diskusia k receptu

irenaw
vyzerá to super, kombinácie strukovín a zeleniny máme radi, uložené :)
nonna
Toto je naozaj na dobrú a zdravú chuť, chválim a ukladám do svojej KK. Veľa kulinárskych úspechov!
radulienka
To je ono, zdravé jedlo, výborná kombinácia, obe suroviny obľubujem, vďaka za inšpiráciu...
martamm
Vsetko moje oblubene suroviny, diky za super recept, ukladam...
alexdidi
Mám veľmi rada cícer i baklažán,ale spolu som ich ešte nerobila,tak vyskúšam,vyzerá to lákavo a krásne foto....
irenaw
vyzerá to super, kombinácie strukovín a zeleniny máme radi, uložené :)
nonna
Toto je naozaj na dobrú a zdravú chuť, chválim a ukladám do svojej KK. Veľa kulinárskych úspechov!
radulienka
To je ono, zdravé jedlo, výborná kombinácia, obe suroviny obľubujem, vďaka za inšpiráciu...
martamm
Vsetko moje oblubene suroviny, diky za super recept, ukladam...
alexdidi
Mám veľmi rada cícer i baklažán,ale spolu som ich ešte nerobila,tak vyskúšam,vyzerá to lákavo a krásne foto....




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia