Marhuľkový koláč

maculienka123 - fotkamaculienka123, 5. marca 2012

Taká šťavnatá rýchlovka.

Suroviny

25 dkg
1 ks
3 ks
30 dkg
1 a 1/2 lyžičky
1 dcl
1 pohár bez sirupu
kakaová poleva:
8 ML(malých lyžičiek)
5 ML
4 ML
2 ML




Postup

  1. 1

    Kryštálový cukor,vanilkový cukor a vajcia vymiešame do penista,pridáme múku,sódu bikarbónu,olej a pohár rozmixovaných marhúľ bez sirupu. Dáme piecť tak na 170st.

  2. 2

    Na vrch dáme co nám chutí,ja dávam slivkový lekvar a polejem čokoládou ale ked nič doma zrovna nemám,posypem cukrom alebo polejem kakovou polevou,to je veľmi šťavnaté. Polevu spravíme tak,že uvedené suroviny rozpustíme v hrnčeku a hotovo,polejeme koláčik.z tejto dávky vyjde na pol koláča.i Riobím pol na pol,keďže muž lúbi bez čokolády.

Diskusia k receptu

danielas
Marhulkové nemajú chybu! Šikovný receptík priamo z marhuľového kraja.Však sa nemýlim?
sovka62
Na tanieri sú posledné štyri kúsky, piekla som ho v sobotu večer. A prečo tam nedáš aj tú šťavu z kompótu? Ja to tam vylejem všetko a koláčik je šťavnatý, výborný, nakoniec pod takým názvom mám aj ten recept: šťavnatý marhuľový koláč.
jezibabka59
je vyborny ale ja tam tiez davam cely kompot aj so stavou,ved je velka skoda nedavat to tam....
maculienka123
no super,ked moze ist aj stava,som sa vzdy bala dat,kedze mam recept,kde pisu bez stavy.uz budem davat:-)
agora
no super koláčik, určite vyskúšam, jednoduchý a isto vynikajúci...
valeri
Ďakujem za pripomenutie, už som ho dávno nepiekla, ale tiež som ho robievala s celým kompótom.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia