Banánová bábovka fotorecept

ola111 - fotkaola111, 1. marca 2012
Banánová bábovka (fotorecept)
Foto: ola111

:-)

12
porcií
20 minút
príprava
60 minút
na 180 °C

Suroviny

300 g
200 g
1 ks
150 g
4 ks
1 ks
5 ks zrelé
 na vymastenie formy
 na vysypanie formy




Postup

  1. 1

    Oddelíme si vajcia,z bielkov vyšľaháme tuhý sneh.

    Banánová bábovka (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Banány roztlačíme vidličkou.

    Banánová bábovka (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Zmäknuté maslo vymiešame s práškovým a vanilkovým cukrom,žľtkami,múkou zmiešanou s PDP.Pridáme roztlačené banány.

    Banánová bábovka (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Nakoniec zľahka primiešame sneh z bielkov.

    Banánová bábovka (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Cesto nalejeme do vymastenej,múkou vysypanej bábovkovej formy.

    Banánová bábovka (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pečieme v predhriatej rúre na 180° približne hodinu,cesto si kontrolujte špajdlou.

    Banánová bábovka (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Upečenú bábovku necháme vychladnúť,pocukrujeme.Kto chce,môže si poliať aj čokoládou,dobrú chuť!

    Banánová bábovka (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

tinca
môže byť veľmi chutná, krásne úvodné foto:)
elka
velmi sa mi paci zajtra ju urobim. Urcite bude vyborna.
ela77
ukladám do KK a určite skúsim, vyzerá dobre, mám presne také dve formy, len neviem ako dopadne moja.
ola111
Ďakujem,vyskúšajte,vďaka tým banánom je bábovka vláčna,@ela77 ja
mám túto formu radšej ako silikonovú,je síce staršia,ale ešte sa mi bábovka nikdy nepripálila:-)))
an3da
mňamky, mňamky, ukladám, vyskúšam...
zdezda
jééééj aká krásna bábovka, určite prekrásne voňala :-)
babidka
uplne zivo si viem predstavit tu nadhernu vonu :-))))
bejgi
zostali nám banány, veľmi skoro dozrievajú, tak som sa rozhodla, že zajtra upečiem tvoju banánovú bábovku, doma sa chlapci už tešia, ďakujem za recept :)
ola111
@janger ,ďakujem za komentík,ja zase vyskúšam tvoje muffinky,najviac
sa mi páči tá trinásta:-)
marianne69
...a ze som ja takuto babovku presvihla,uz robim vynikajuce babanove muffinky z varechy,bude aj babovka,bananove strasne lubi moja polovicka ....
ethanel
fu ha tak to som este nikdy neskusil :) uz aj pridavam k oblubenym
babav
@ola111 , vdaka za vyborny recept...vcera som podla neho upiekla chutnu babovku a nebude to po prvy raz ;-).
babav
@ola , babovku som piekla zase,ale tento raz som pouzila o jeden banan menej a pridala mandlove lupienky a na drobno nasekanu tmavu cokoladu...chutila vyborne;-).
lucylee
@ola111 tato babovka je uzasna. Robil ju manzel, ja som asistovala a bol to darcek pre moju naj kamosku s manzelom. Dakujem za vyborny recept plny bananov :)
ola111
@lucylee ,som rada,že chutila a pozdravujem aj manžela,ten musí byť ale
šikovný,poznám málo takých,ktorý sa pustí do bábovky,to si vááž :)))
ivka29
hľadala som niečo do čoho použijem banány ktoré mi doma prezrievajú, ďakujem :)
bobicka
FANTASTICKA!!! Len opatrne, je to riadne velka davka... Mne len tak-tak stacila forma. A ked mi ju este v rure vytiahlo poriadne do vysky, tak kuzel zaliala asi tak 1,5-2 cm nad :) Nevadi, po upeceni a vychladnuti som dierku dovyrezala (len kvoli estetike). Chutovo je bajecna, jemna, vlacna, nedusi... Dakujem. Urcite som ju nepiekla poslednykrat.
P.S.: formu som vytrela olejom a stipkou bravcovej masti, vysypala hrubou mukou. Po upeceni som nechala 15 minut odstat v chlade a oblozila studenou mokrou utierkou a babovka vypadla z formy uplne sama.
barkl
Recept je to opravdu výborný, strouhám do ní ještě čokoládu. Množství je více jak do malé bábovky, řeším to tak, že naplním ještě formičku na mufiny. A vše se sní. Peču ji často:-)) Díky za úžasný receptík:-)
melissa
Ja peciem casto banana bread,to je tu v USA velmi popularny kolac.Je na to taka uzka a hlboka forma a po upeceni sa to kraja na platky.Peciem tento kolacik aj v plechu a krajam ho na kocky.Je to skoro to iste ako tvoja babovecka-mimochodom,na obrazku vyzera uzasne.