Marhuľové zamatové kolieska fotorecept

ancicka - fotkaancicka, 27. februára 2012
Marhuľové zamatové kolieska (fotorecept)
Foto: ancicka

Lahodné a jemňunké cesto.

24
porcií
1,5 h minút
príprava
15-20 minút
na 180 °C

Suroviny

250 ml
250 g
350 g
(1 kocka)
100 g rozpustené
2 PL
2 čl
trošku
1 ks
1 ks
1 ks
2 ks
za hrsť
podľa potreby na potretie cesta
na puding:
4 dl
1 ks
1 ks




Postup

  1. 1

    Z uvedených surovin zarobíme cesto.Ak by náhodou bolo pririedké,tak dosýpeme múky.Cesto by malo byť polotuhé.Cesto necháme vykysnúť na teplom mieste.

    Marhuľové zamatové kolieska (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Kým cesto kysne,tak uvaríme puding.necháme vychladnuť.

  3. 3

    Vykysnuté cesto na pomučenej doske vyvaľkáme a potrieme maslom.Stočíme na závin.

    Marhuľové zamatové kolieska (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Závin pokrajame asi na 2 cm kolieska.

    Marhuľové zamatové kolieska (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Poukladáme na pomastený plech ,kraje potrieme žltkom a stred trocha zatlačíme.

    Marhuľové zamatové kolieska (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Do stredu kladieme lyžicou puding a na puding uložíme marhuľku.

    Marhuľové zamatové kolieska (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

lia66
Waw, tak s pudingom som ešte nerobila...ale vyzerajú nádherne!!!...ukladám, vyskúšam:
danielas
Sú prekrásne dekoratívne. Veľmi zaujímavo spracované, pekne nadýchané a svieže zároveň. Tieto nám budú chutiť
afataga
ja som prave zjedla pol obrovskeho ananasu a mam uplne plne brucho, ale jeden tento kolacik by sa mi zmestil -) krasne, mnam
vierik
Krásne koláčiky,zaujímavo upravené cesto a s pudingom,musia byť výborné,ukladám si :-)
sovka62
Robievam skoro úplne rovnako a sú naozaj výborné. Tak len skúste, budete spokojní.
jerica
Máš ich ako vojačikov,krásne,robievam podobne, väčšinou v lete so slivkami a tvarohom.
myalab
robila som podobne s tvarohovou plnkou, ale tieto vyskusam tiez. Pekna praca...
pacik
Krásne, ešte som ich nikdy nepiekla, načase vyskúšať :-)
cica2
tie sú lákavé a krásne, dala by som si aspoň jeden :-)
evanaaa
@ancicka , na tie tvoje koláčiky sa pozerať je jedna radosť, chcela by som ťa za moju dvornú pekárku, len mi chute vyvolávaš a dráždiš, toto by som si teraz dala skôr ako krémový zákusok. (Ale aj tak by som nemohla viac ako jeden, škoda).
pivonka
Veľmi pekné. Stále máš nové nápady, ako spracovať kysnuté cesto.
martamm
Ancicka, Tvoje kolieska su nadherne a lakave, ukladam
helca103
dnes som ich robila ale nemala som zlatý klas tak som dala karamelový puding a bolo to úžasné.

palokuchki
@ancicka robila som tieto kolaciky podla teba. Boli vyborne, urcite ich budem robit castejsie. Nemala som marhule, tak namiesto nich som dala zavarane slivky-ringloty. Na buduce ich skusim urobit s cokoladovym pudingom. Vdaka za recept.
slavka11
kolaciky prave dopekam. Acidko som nemala iba zincicu tak som to nahradila ale nie su take peknucke ako Tvoje trosku sa mi zosuchli marhulky dole a asi aj toho pudingu je tam vela. Dala som co je v recpete ale asi staci davat aj menej




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia