Kapustový šalát s ananásom fotorecept

helca103 - fotkahelca103, 25. februára 2012
Kapustový šalát s ananásom (fotorecept)
Foto: helca103

Rozhodla som sa pridať tento recept preto,že pred rokmi sa mi podarilo zhodiť aj vďaka tomu šalátu pár kíl tiež počas Zobraziť celý popisRozhodla som sa pridať tento recept preto,že pred rokmi sa mi podarilo zhodiť aj vďaka tomu šalátu pár kíl tiež počas pôstu. Robím ho často lebo mi táto kombinácia veľmi chutí.

10 minút
príprava

Suroviny

1 ks menšia hlávka
1 ks
1 ks kto chce môže pridať broskyňový alebo višňový
nálev :
1 ks
1 PL
2-4 PL
1/2 ČL
 podľa potreby




Postup

  1. 1

    Pripravím si suroviny a začnem pracovať.

    Kapustový šalát s ananásom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Kapustu a cibuľu nakrájame alebo nastrúhame, osolíme, premiešame a necháme postáť aspoň pol hodiny. Potom pridáme nakrájaný ananás a zalejeme nálevom. Príprava nálevu je jednoduchá : šťavu z citróna zmiešame s horčicou,olejom, okoreníme, podľa chuti pridáme cukor a šťavu z ananásu . Nálevom zalejeme kapustový šalát a necháme odstáť v chlade aspoň 1-2 hodiny. Zvykla som si ho robiť večer a ráno som si ho brala do práce.

    Kapustový šalát s ananásom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pred podávaním priadne premiešame a už si len pochutnávame na šalátiku ktorý chutí v zime aj v lete.

    Kapustový šalát s ananásom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Keď som ho robila prvý krát tak všetci ohrňovali nos. No potom chodili ,,tajne“ ochutnávať kým mi všetko nezjedli. Dobrú chuť !

Diskusia k receptu

valeri
No ani sa im nečudujem, aj ja by som hneď ochutnala. Ukladám
betty21
o takejto kombinácii som ešte nepočula, ukladám:)
tatranka
Tá kombinácia,kyslej kapustičky,cibuľky a ananasového kompótu je zaujímavá a určite chutí.Skúsim v menšom množstve. Vždy sa bojím nových vecí,hoci ma veľmi lákajú.
helca103
@tatranka nemusíš sa báť,ak máš rada kapustu mimochodom nie kyslú ale hlávkovú :-) ten ananás a zálievka robí svoje. Ja túto zálievku používam veľmi často na rôzne šaláty a keď zmeníš horčicu hneď máš aj inú chuť. Dôležitý je ten citrón ,ja už roky nepoužívam ocot. Ako som spoznala tento recept, citrón dávam všade. @danculka , @valeri , @betty21 , @modrykamen ďakujem za komentáre treba skúsiť....
jerica
@helca103 myslím si, že toto zaberie na ten môj sladký život:-)) Už aj píšem:-)) KK
lacquer
Robim rovnaky ale s kyslou kapustou...je tiez vyborny, vyskusam aj Tvoj
helca103
@ketty3811 dá sa robiť aj z čerstvého ananásu ale potom namiesto nálevu z kompótu treba dať vodu a bude to trochu ina chuť no tiež to dobre chutí. @lacquer ja zase vyskúšam s kyslou kapustou podľa teba, @jerica myslím,že Ti bude chutiť, @frezia vyskúšaj budeš spokojná :-)
Ďakujem za komentáre všetkým, nikdy sa mi nepodarilo nafotiť to čo varím alebo pečiem vždy som sa spamätala ked bolo jedlo hotové.Podľa seba viem,že najprv ma zaujmú recepty kde sú obrázky :-)
tinca
aj ja robím, ale tiež so sudovou, zimný šalátik ako stvorený:)vyskúšam aj tvoj
danielas
Ukladám.Zaujímavý a ak pomôže pri chudnutí, dvojnásobne. Ďakujem a už sa teším
svetlana9
no moja - a to si mi nevedela skôr povedať, aké mňaminy papáš na chudnutie? Ty si ale tajnostkárka. Ukladám do KK - určite vyskúšam.
helca103
ale ved nikdy nie je neskoro, to môžeš kedykoľvek papať ono to chutí aj keď nedržíš dietku :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia