Totálne čokoládové sušienky

fcielka - fotkafcielka, 8. novembra 2009
Totálne čokoládové sušienky
Foto: fcielka

Tento recept je od Nigelly - pre čokoholikov absolútne vhodný :D

12 - 18
porcií
5 minút
príprava
18 minút
na 170 °C

Suroviny

125 g
150 g
30 g
1 lyžička
1/2 lyžička
125 g
75 g
50 g
1 lyžička
1 ks
350 g




Postup

  1. 1

    Rúru predhrejeme na 170 stupňov. 125 g horkej čokolády rozpustíme.

  2. 2

    Do misy dáme múku, kakao, sódu bikarbónu a soľ - všetko preosejeme cez sitko.

  3. 3

    V druhej mise vymiešame maslo s oboma cukrami. Pridáme rozpustenú čokoládu a dobre zmiešame.

  4. 4

    Vmiešame vanilkový extrakt - ak nemáte, tak dobre poslúži aj vanilkový cukor ( potom ale dajte menej bieleho cukru) prípadne obsah polovičky vanilkového struku. Pridáme studené vajce a vmiešame sypké suroviny. Nakoniec pridáme na kúsky pokrájaných 350 g horkej čokolády.

  5. 5

    Na plech vystlaný papierom na pečenie naukladáme kopčeky - dobre poslúži naberačka na zmrzlinu a povrch nezarovnávame (kľudne si spravte dve várky - mne ich na jeden plech vyšlo 9 a na druhý 8).

  6. 6

    Pečieme 18 min, skúšame pomocou ihlice alebo špáradla - mali by ostať čisté - ak však nenatrafíte na kúsok čokolády (čo je tu trochu problém :)).

  7. 7

    Necháme asi 5 min. mierne vychladnúť na plechu, potom preložíme na mriežku a necháme celkom vychladnúť.

Diskusia k receptu

forneta
ale fakt! Tento recept je vinikajuuuci! Videla som ho na martinuse v ukazke knihy a tak som si to opisala a musim powedat, je je to sice asi trochu drahe len na 12 porcii ale podla mna sa to oplati
airam1
tak to vyzera uuuuuzaaasne :)
teda cokoladu zboznujem uplne najviac
urcite vyskusam
zubka
voňaju skvelo ale treba dat dalej od seba oni sa rozlejuuuuuu :D :D :D a ja že prečo na dva plechy ved sa zmestí :D :D




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia